Strona 15 z 23 [ Posty: 451 ] Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1723 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 cze 2010, 14:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 cze 2010, 13:38
Posty: 3
GG: 0

Witam,

Piszę pracę magisterską, której głównym tematem jest wyposażenie ciągnika siodłowego typu FL.
Interesują mnie dokładnie 2 przyciski:
1. przycisk ADR-owski, który znajduje się na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Ma kolorową (czerwoną lub pomarańczową osłonkę), która chroni przed przypadkowym użyciem,
2. przycisk znany wśród kierowców pod nazwą "hebel".

http://img210.imageshack.us/img210/1492 ... ihebel.jpg


I. Chciałabym się Was zapytać, jakie dokładnie funkcje pełnią wymienione przeze mnie przyciski.
II. Co dokładnie jest wyłączane?
III. Jaka jesr różnica w ich działaniu?


Post Wysłano: 09 cze 2010, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Hebel jest to główny wyłącznik prądu, odłącza główny przewód plusowy od akumulatorów, może być przekręcany ręcznie lub automatycznie za pomocą elektromagnesu do tego właśnie służy ten czerwony guzik na tablicy lub na zewnątrz za kabiną .
Po odłączeniu akumulatorów za pomocą Hebla powinno pozostać zasilanie na Tachograf który ma zasilanie bezpośrednio z akumulatorów i pomija Hebel

Ten przycisk nr2 to elktryczny odłacznik akumulatorów przerywa samoczynnie połączenie pomiedzy akumulatorami i układem elektrycznym pojazdu z chwilą wyłaczenia wszytkich odbiorników energii elektrycznej. Tylko tachograf oraz światła awaryjne funkcjonują nadal

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 19:34 przez MAN, łącznie zmieniany 5 razy.

Post Wysłano: 09 cze 2010, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:48
Posty: 13
GG: 3486338
Samochód: DAF CF

Cytuj:
Hebel jest to główny wyłącznik prądu, odłącza główny przewód plusowy od akumulatorów, może być przekręcany ręcznie lub automatycznie za pomocą elektromagnesu do tego właśnie służy ten czerwony guzik na tablicy lub na zewnątrz za kabiną .
Po odłączeniu akumulatorów za pomocą Hebla powinno pozostać zasilanie na Tachograf który ma zasilanie bezpośrednio z akumulatorów i pomija Hebel
Ten przycisk nr2 służy do załączenia zasilania które jest automatycznie odłanczane po wyłączeniu zapłonu.
To chyba zależy bo w większości odcięcia robione są na masie a nie na plusie ;)


Post Wysłano: 11 cze 2010, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Czy w Polsce idzie kupić nowego TGX-a który ma w kabine zamontowane kocie oczy? A czy to prawda że a Belgii i tamtych krajach są bardzo popularne kocie oczy

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 11 cze 2010, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

www.Indupol.be

To jest producent tych kocich oczów.


Post Wysłano: 11 cze 2010, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Czy w Polsce idzie kupić nowego TGX-a który ma w kabine zamontowane kocie oczy? A czy to prawda że a Belgii i tamtych krajach są bardzo popularne kocie oczy
Nie nie idzie kupić bo to nie jest fabryczne wyposażenie, tylko montowane przez zewnętrzną firmę zajmującą się tuningiem ciężarówek

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 14 cze 2010, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Dzięki MAN. Już raz widziałem takiego Dafa z kocimi oczami w Polsce

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 14 cze 2010, 16:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 13:47
Posty: 415
GG: 32844623
Lokalizacja: Radomsko

Cytuj:
Już raz widziałem takiego Dafa z kocimi oczami w Polsce
A Ja widziałem kota z kocimi oczami, ba nawet dwa! :lol: Trochę Ci się chyba pomieszało, nadal myślisz o Manie ?


Post Wysłano: 16 cze 2010, 14:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Cytuj:
Cytuj:
Już raz widziałem takiego Dafa z kocimi oczami w Polsce
A Ja widziałem kota z kocimi oczami, ba nawet dwa! :lol: Trochę Ci się chyba pomieszało, nadal myślisz o Manie ?
Tak nadal myślę o Manie ale mówie że widziałem tylko Dafa i mnie zainteresowało czy idzie kupić takiego Mana bo ktoś napisał na forum pod Manem TGA z kocimi oczami że te rodzaje kabin są robione tylko dla Belgi i okolic(mówie o tych małych państwach koło Belgii)

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 16 cze 2010, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
(mówie o tych małych państwach koło Belgii)
No, bo rzeczywiście wiele ich jest. Człowieku, zacznij pisać normalnie, bo się pogniewamy, to nie pierwszy tak bezsensowny post z Twojej strony.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 18 cze 2010, 15:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Cytuj:
No, bo rzeczywiście wiele ich jest. Człowieku, zacznij pisać normalnie, bo się pogniewamy, to nie pierwszy tak bezsensowny post z Twojej strony.
A jaki był inny mój bezsensowy post z mojej strony?

_________________
MAN TGA 18.410


Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 15:39 przez Bajzel, łącznie zmieniany 1 raz.
Chociażby ten. Temat o TGX/TGS nie jest najlepszym miejscem do pytania się co robisz źle, masz PW, poza tym przeczytaj swoje ostatnie posty i wyciągnij wnioski.


Post Wysłano: 19 cze 2010, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tu masz link do producenta kabin MANa z takimi lampami
http://www.indupol.be/Nederlands/project_superman.htm

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 20 cze 2010, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:04
Posty: 194
Samochód: Corsa D
Lokalizacja: Mikołów

Cytuj:
Tu masz link do producenta kabin MANa z takimi lampami
http://www.indupol.be/Nederlands/project_superman.htm
Dzięki

_________________
MAN TGA 18.410


Post Wysłano: 29 cze 2010, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 cze 2010, 13:38
Posty: 3
GG: 0

Kolejne pytania, na które potrzebuje (dość szybkiej) odpowiedzi do magisterki:

1. Czy ma ktoś zdjęcie lampy (przedniej lub tylnej) z Mana TGX ze zdjętym kloszem, ale tak aby było widać ładnie żarówkę, która tam siedzi?
2. Może ktoś posiada schemat elektryczny TGX ( najbardziej interesuje mnie wersja 18.400).
Chodzi mi o to, żeby pokazać połączenia między:
a) akumulatorem a alternatorem,
b) akumulatorem a układem zimnego startu (przy okazji może mi to ktoś wyjaśnić-co to właściwie jest?),
c) akumulatorem a zespołem sterowania układem zwalniacza;
d) akumulatorem a elektrycznym mechanizmem podnoszenia osi składowej,
e) alternatorem a skrzynką z bezpiecznikami.
3. Czy dałby ktoś radę zmierzyć średnicę przewodu(jednego-wybranego), który kryje się pod osłonką karbowaną (i wraz ze zdjęciem tego przewodu przesłał mi na priva)?

Troche tego jest, ale jesteście jedynym miejscem, gdzie mogę dowiedzieć się takich rzeczy, bo jakoś na necie nie mogę wyszukać :/

Pozdrawiam


Post Wysłano: 03 sie 2010, 1:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Jak potrzebujesz to do pracy naukowej to wal smialo do najblizszego serwisu , chyba tez sa tam ludzie i udostepnia Ci te dane :)


Post Wysłano: 13 sie 2010, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Cytuj:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Te zdjęcia pokazują całą prawdę o MAN-ie. Jak dla mnie to najgorszy kokpit jaki widziałem. Zabrakło pomysłu? W sumie kierowano się wygodą kierowcy, tylko jakoś zapomniano, że kierowca lubi dużą półkę na środkowej konsoli. Ale nie ma tak łatwo, przecież nawiewy są ważniejsze. Ogółem upchnięto wszystko jakby konstruowano to do dostawczaka. Nie siedziałem w tym sprzęcie, ale robi wrażenie 'zimnego', nieprzyciągającego wnętrza. Ogółem MAN wygląda tak, jakby kierowca miałby być tylko dodatkiem a nie osobą wyróżnioną.
Tak z daleka patrząc to kokpit przypomina trochę deskę ze starego mercedesa 'kaczki'. Jedyna zaleta auta jak dla mnie - silnik. Nic po za tym.
Deska rozdzielcza została tak zaprojektowana, że wszystkie, nawet najdalej usytuowane przyciski są pod ręką. Półka jest na środku kokpitu, pokryta antypoślizgową gumą, więc nie wiem, gdzie widzisz problem. A nawiewy są ważne, oprócz tych na środku deski, są tylko nawiewy w drzwiach. Gdyby projektanci posłuchali się kierowcy, który woli dużą półkę niż nawiewy, to do dyspozycji byłyby tylko 2 i nawet najwydajniejsza klimatyzacja by nie pomogła. Może zanim zaczniesz krytykować, to posiedziesz trochę w danym samochodzie, żeby wyrobić sobie zdanie, niekoniecznie na podstawie zdjęć?

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 14 sie 2010, 9:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

co do TGX'a powiem tyle ze każdy MAN miał jedna wadę stylistyczna, musiał być w pełnych owiewkach żeby ładnie wyglądał (z między osiowymi włącznie). A co wnętrza TGX'a napisze tyle ze jeżeli koniecznie chce się laptopa trzymać to przecież można kupić/zrobić gotowe polki, poszukać zdolnego stolarza i ma się lotnisko na przedniej szybie :wink:


Post Wysłano: 14 sie 2010, 10:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Ja się strasznie dziwnie czuje, siedząc w manie i nie widząc drażka zmiany biegów :lol: Nie żeby mnie jakoś automat irytował, choć zwolennikiem też nie jestem to straszne uczucie nie mieć co zrobić z prawą ręką. Jestem leworęczny i nienawidzę trzymać kierownicy oburącz. Volvo czy Reno dało chociaż kierowcy joystic, żeby sobie mógł potrzymać :mrgreen:
Ogólnie Mańki bardzo ładne. Niestety mi deska nadal sprawia wrażenie "krótkiej". Siędząc w TGXie non stop wydaje mi się jakbym siedział w jakieś małej solówce albo co gorsza dostawczaku.
Od przodu TGX bije TGA na głowę. W środku mam jednak mieszane uczucia :]


Post Wysłano: 14 sie 2010, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Nie masz co z prawą ręką zrobić? Jak to kiedyś Cyryl napisał, możesz urządzić sobie jednoosobową orgie... :twisted:

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 14 sie 2010, 11:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Z tego co widzę, to nawiewy przednie są taką samą porażką jak w TGA.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 15 z 23 [ Posty: 451 ] Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1723 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: