Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 sty 2017, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Kolunie, w przypływie cebulactwa i januszo-agro tuningu, chciałbym pomalować obudowy w kolor kiosku. Jak je kulturalnie i bez strat własnych zdemontować?
Dziadowal już ktoś tak? Czym malowane? Szpraj styknie?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 sty 2017, 20:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

U mnie w firmie jak koledze zwiało obudowę z lustra to pomalowali szprajem i styklo. Oczywiście wcześniej to przygotowali pod malowanie. A co do zdemontowania to podejrzewam, że jest to na zatrzaskach. Jakby co w poniedziałek dowiem się jak dokładnie.


Post Wysłano: 28 sty 2017, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

poczekaj, aż się ciepło zrobi bo na chłodzie to kiepski pomysł na demontaż.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 sty 2017, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Zatrzaski masz, a szprej to krótka przygoda. Pył, piasek, kamienie i gałęzie i będziesz miał rysy...


Post Wysłano: 29 sty 2017, 0:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Malowałem sprayem kilka plastików i szczerze mówiąc nie zauważyłem, żeby się coś złego z lakierem działo, tyle, że podłoże było przygotowane. Jak chcesz, żeby były gładkie, to prawdopodobnie będziesz musiał zeszlifować strukturę z plastiku, później podkład do plastiku (20 zł), podkład akrylowy (20 zł), matowanie P1000, no i wierzchni kolor. Dawałem też bez podkładu akrylowego i się trzyma. Bez podkładu do plastiku odłazi po czasie, więc odradzam.
Nie wiem jaki masz kolor budy, ale ja ostatnio dorabiałem spray, zaniosłem "winkiel" w kolorze, na drugi dzień był do odebrania spray 400ml (i winkiel), zapłaciłem 40 zł.
Jak masz dostęp do pistoletu, to wziąłbym setkę, opieprzysz wszystkie i jeszcze zostanie. Generalnie wyjdzie taniej (kilkanaście złotych), ale więcej pieprzenia się, przy czym najwięcej z czyszczeniem pistoletu.

Zzx ma rację, musisz uważać przy tej temperaturze na zatrzaski. Dodatkowo, jak będziesz lakierował, to gdzieś w ciepłym pomieszczeniu, ewentualnie samo lakierowanie na zewnątrz (jak najkrócej), ale przygotowanie i suszenie w ciepłym.


Post Wysłano: 29 sty 2017, 0:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Zaczynasz podważać od wewnętrznej strony (od kabiny) potem od dołu i od góry, zewnętrzna strona to tylko takie plastikowe "wąsy" które wchodzą w tą duża plastikową obwódkę.

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 02 lut 2017, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Koluniu, lepiej zdemontuj wkład lusterka i sobie od wewnątrz "poodpinaj" zatrzaski. Malowaliśmy z tatą lusterka w XF105 bo dwa były pomarańczowe a dwa zwykłe czarne i zamiast podważać cokolwiek z zewnątrz lepiej to zrobić od wewnątrz. My malowaliśmy obudowy po przeszlifowaniu papierem ściernym, póżniej na to podkład na plastik i dopiero zwykły sprej - kilka cienkich warstw i jeżdzi już na troku 2 lata, a lakier trzyma się jak oryginalny.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: