Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

Witam.

Jestem w posiadaniu takiego Mana rocznik 2003 (stare zegary), niedawno kupiłem. Problem w tym że przeryłem całe manu od góry do dołu i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o spalaniu. Czy możliwe by komputer nie miał takiej funkcji?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Niestety musisz zmienić zegary jeśli są z czerwonym podświetleniem ale nie wiem czy pokaże spalanie jeśli to silnik na pompie wtryskowej

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Niestety musisz zmienić zegary jeśli są z czerwonym podświetleniem ale nie wiem czy pokaże spalanie jeśli to silnik na pompie wtryskowej

Ja ostatnio miałem tga z silnikiem d28.... Zegary miał od d20 na astronicu, spalania nie pokazywał mimo, że zegary były z 2005r
Bynajmniej pokazywał silnik d20 w zegarach
A biegi wyswietlal tak:
https://facebook.com/LKWSERWIS/photos/a ... 6&refid=17
https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hph ... 3723_o.jpg



Wysłane z mojego SM- N9005 za pomocą Tapatalk 2

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Ostatnio zmieniony 28 maja 2014, 21:22 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdjęcie jest zbyt duże.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

Niestety mam stare zegary z czerwonym podświetlaniem. Dokładnie takie jak na zdjeciu.
http://www2.picturepush.com/photo/a/872 ... 723180.jpg
A orientuje się ktoś czy sama wymiana zegarów wystarczy? A może można zainstalować osobny komputer pokładowy (jak w osobówkach, gdzie za 300zł są komputerki co takie bzdury jak temperatury i spalanie pokazują). W Aucie ciężarowym akurat "bzdura" typu spalanie jest już dosyć ważna


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Łukasz sprawa ma się tak że zegary są programowane do konkretnego auta i bez wgrania odpowiedniego softu wychodzą takie szopki jak u ciebie.
W zegarach są zapisywane dane konkretnego auta, podobnie jak z FFR czy zbr
Najwięcej elektroniki znajduje się w zegarach w tga :lol:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Łukasz sprawa ma się tak że zegary są programowane do konkretnego auta i bez wgrania odpowiedniego softu wychodzą takie szopki jak u ciebie.
W zegarach są zapisywane dane konkretnego auta, podobnie jak z FFR czy zbr
Najwięcej elektroniki znajduje się w zegarach w tga :lol:

Skoro np. twój man pokazuje spalanie a ten co był u mnie z takimi zegarami jak u ciebie nie pokazywal to chyba nie da się tego uruchomić w silniku na pompie.

Cytuj:
Niestety mam stare zegary z czerwonym podświetlaniem. Dokładnie takie jak na zdjeciu.
Szybsze to twoje TGA :wink:

Niestety kolego nic z tym nie zrobisz.

Wysłane z mojego SM- N9005 za pomocą Tapatalk 2

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Też tak myślę że zużycie paliwa jest dopiero od CR. Inny jest sterownik EDC w CR i na pompie wtryskowej. Do nowszych zegarów trzeba by wgrać soft od tej 310. Kolega miał tga 460 założył zegary takie jak są u mnie i jakiś magig coś programował lub przekladał i chyba zaczęło pokazywać spalanie ale nie jestem pewny tego bo rozmawiałem o tym z nim z rok temu a tga dawno sprzedane

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Też tak myślę że zużycie paliwa jest dopiero od CR. Inny jest sterownik EDC w CR i na pompie wtryskowej. Do nowszych zegarów trzeba by wgrać soft od tej 310. Kolega miał tga 460 założył zegary takie jak są u mnie i jakiś magig coś programował lub przekladał i chyba zaczęło pokazywać spalanie ale nie jestem pewny tego bo rozmawiałem o tym z nim z rok temu a tga dawno sprzedane

W tym u mnie wątpię aby coś ktoś programowal.
Wysłane z mojego SM- N9005 za pomocą Tapatalk 2

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Moj TGA jest na pompie(2004r) ma nowsze zegary i pokazuje wsio ze spalaniem tzn srednie, chwilowe itp.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:12
Posty: 24
GG: 7659272
Samochód: MAN TGA Tandem, MB Sprinter
Lokalizacja: Luboń

O, to ciekawe. A nie wiesz, czy to oryginalnie tak, czy ktoś coś przerabiał? Trzeba by pogadać chyba z jakimś magikiem który by się tego podjął. Ciekawe ile by za to wziął. Moze macie namiary na jakiegoś z okolic Poznania?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To ja muszę znaleźć magika który jest w stanie ustawić średnie spalanie bo chyba przekłamuje komputer o około 1-2 litra na sto kilometrów :]

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
To ja muszę znaleźć magika który jest w stanie ustawić średnie spalanie bo chyba przekłamuje komputer o około 1-2 litra na sto kilometrów :]
Tego to raczej nie zrobi :) Jedynie co może dobry elektronik zdziałać to zmienić gateaway i jego przeprogramować. Po prostu stare moduły nie są przystosowane do nowych opcji. To samo mam w Golfie. Żeby uruchomić doświetlanie zakrętów muszę założyć gateaway z wyższego modelu, a co za tym się wiąże przeprogramować go.
MechanikSochaczew jeśli MAN to grupa VAG to czy dałoby radę podpiąć go pod VCDS'a w celu ustawień między innymi modułów komfortu?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Ma takie fabrycznie. Ogolnie dziwny egzemplarz, ma fabryczna klime postojowa, wzmacniana skrzynie biegow i wypasiony sprzeg z dociskiem :shock:


Cytuj:
Też tak myślę że zużycie paliwa jest dopiero od CR. Inny jest sterownik EDC w CR i na pompie wtryskowej. Do nowszych zegarów trzeba by wgrać soft od tej 310. Kolega miał tga 460 założył zegary takie jak są u mnie i jakiś magig coś programował lub przekladał i chyba zaczęło pokazywać spalanie ale nie jestem pewny tego bo rozmawiałem o tym z nim z rok temu a tga dawno sprzedane
Komputer w każdym aucie oblicza (nie mierzy) ilość spalonego paliwa.
Obliczanie następuje w drodze odczytania kilku parametrów, na podstawie których to ma się orientacyjne dane co do ilości spalonego/wtryśniętego paliwa.
Komputer, aby takie coś obliczyć potrzebuje znać ciśnienie wtryskiwanego paliwa oraz czas trwania wtrysku. Na tej podstawie określa ilość podanego paliwa. Cała reszta to już czysta matematyka. Dlatego też z biegiem czasu rozbieżności pomiędzy wskazaniami komputera a wskazaniami na dystrybutorze diametralnie się różnią, co spowodowane jest zużywaniem się układu zasilania a co za tym idzie wtryskiwaniem różnych ilości paliwa.
Dlatego chcąc znać dokładne zużycie paliwa trzeba zaopatrzyć się w przepływomierz, który na podstawie różnicy pomiędzy ilością paliwa pobranego do układu zasilania a ilością paliwa, które powraca do zbiornika, oblicza zużycie paliwa.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Jezdzilem TGA 410 z 2004 roku na pompie, zegary byly juz po lekkim lifcie z ramkami i pokazywalo mi spalanie chwilowe, srednie, mielismy tez mana 510 z 03 albo 04 i on na najstarszych zegarach tez mial pokazywane spalanie (na przemian z milionem błędów) :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Trochę odkopie, ale stare zegary pokazują chwilowe spalanie, ilość przepalonego paliwa od żywota samochodu i od skasowania km, więc można sobie samemu obliczyć średnie na podstawie km i paliwa od ostatniego kasowania. Może i mniej wygodne ale dobrze że się da ;D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: