Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 cze 2013, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2013, 21:09
Posty: 3

Witam, koledzy. Z racji tego, że w najbliższym czasie będę miał sporo styczności z "austriakami", potrzebuję trochę informacji na ich temat. Szukałem już na forum, ale nie wiem czy źle formułowałem słowo kluczowe, czy po prostu słabo szukałem - postów jest sporo, a ja ostatnio nie mam czasu na wertowanie 30 stron wyników wyszukiwania. Przejdźmy do sedna - potrzebuję jakieś materiały dotyczące silników w tych samochodach, chodzi mi o nowsze modele niż seria 91 z rzędowymi szóstkami i V8. Wiem też, że były one montowane w polskich Jelonkach, tylko nie wiem konkretnie w których. Gdyby ktoś mógł podrzucić mi jakieś katalogi części albo książki napraw, byłbym Wam bardzo wdzięczny. Potrzebuję także coś o skrzyniach ZF 16s xxx i mostach napędowych w tych samochodach - dotarłem do jakichś linków, ale były nieaktualne. Z góry dzięki za wszelkiego rodzaju informacje.


Post Wysłano: 23 cze 2013, 0:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2012, 0:10
Posty: 24
Samochód: JELCZ

Przeważnie JELCZE C423 (C=CIĄGNIK SIODŁOWY) Z SILNIKIEM STEYR 320 KM=235 KW (pojemność 9726 ccm3 - Silnik: STEYR WD 615.68
- wysokoprężny,turbodoładowany+ INTERCULER,6-cylindrowy,rzędowy,4-suwowy,z wtryskiem bezpośrednim przy 2200 obr/min (oznaczenie z boku kabiny "320 R6"). SKRZYNIA BIEGÓW ZF 16 (8 biegów + połówki)- taką teraz montują w Jelczach wojskowych (tylko silnik IVECO - http://www.jelcz.com.pl/index.php?id=s662d43)

Obejżyj sobie na "YOUTUBIE": http://www.youtube.com/watch?v=Hhnvas-tmsU.
WIDAĆ TAKŻE SILNIK.

OŚ PRZEDNIA STEYR na resorach parabolach (w starszych autach rocznikowo zwykłe resory pojawiały się). Tylny most prod. francuskiej montowali do Jelonków (BERLIET). Ja obecnie mam Jelonka S622 DAL (skrzyniowy + oś wleczona podnoszona (na podzespołach STEYR), przednia oś STEYR), tylko silnik MIELEC.

Podwozia z napędem 6x4 (wywrotki lub do przewozu drewna) miały montowane steyrowskie mosty napędowe tzw JELCZO-STEYR (przez pewien okres robili auta na licencji austriackiej), przykład jaki mi się udało znaleźć:
http://img1.sprzedajemy.pl/540x405_jelc ... 764776.jpg


Post Wysłano: 24 cze 2013, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2013, 21:09
Posty: 3

Okej, wielkie dzięki za pomoc @oli_oi. Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące właśnie tych Steyrowskich ZFów 16: przebitka w tych skrzyniach jest po dwójce(rysunek 1), czy po czwórce(rysunek 2)? Zrobiłem amatorski rysunek w paincie, przebitka oznaczona strzałką. Mam mały mętlik w głowie z powodu dużej liczby schematów krążących po internecie.
Obrazek


Post Wysłano: 24 cze 2013, 23:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2012, 0:10
Posty: 24
Samochód: JELCZ

po 4 biegu przebitka. W MAN-ach i Mercedesach i innych autach też są one montowane. Mogą się różnić tylko tym że dokładano w nich elektronikę, ale przebitka jest po 4 biegu.


Post Wysłano: 14 lip 2013, 10:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2013, 20:46
Posty: 7

Dokładnie tak
Przebitka jest po czwartym biegu a skrzynia jest z mana f90 lub 2000. I oczywiście są między biegami polowki
A takie przebitki stosuje do dziś jeszcze iveco. Pozostałe marki przelacznikiem się wrzuca na górną skrzynie


Post Wysłano: 21 sie 2013, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2013, 21:09
Posty: 3

Spotkałem ostatnio jedną betonomieszarkę, która jeździ od pewnego czasu po okolicy, biały 32s36. Zaciekawiło mnie jedno - na plastiku zamontowanym obok drzwi, z napisem 32s36, 36 jest na czerwono. Nie wiem czy to czyjaś wariacja, że sobie po prostu pomalował na taki kolor, czy ten silnik różni się czymś od wszystkich pozostałych?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: