Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 lip 2013, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 12:48
Posty: 39

Niestety nie mogę edytować poprzedniego postu, dlatego będą 3 moje komentarze z rzędu. Szukałem jakiegokolwiek filmiku, bądź urywku na którym będzie pokazany Jelcz podczas jazdy na rajdzie Paryż-Dakar. Znalazłem jeden urywek (dobre chociaż i to :D) tu podaję link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=1QVYgVwRPUg , Jelcz pokazany jest w 08:10 min. filmu. Jak ktoś ma jakiś inny filmik z Jelczem na Dakarze niech się nim lub linkiem podzieli, można by wtedy zobaczyć jak sobie radziły w pustynnych warunkach.


Post Wysłano: 11 paź 2013, 8:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2013, 8:18
Posty: 3
Samochód: 2 x jelcz s442

Witam

Po licznych zapytaniach zdecydowaliśmy się na sprzedaż dwóch jelczy S442 startujących w Rajdzie Paryż-Dakar (jeden w chwili obecnej jest ciągnikiem siodłowym a drugi to ten "stojący w pokrzywach" :D o których mowa w poprzednich postach).

W załączeniu filmik jak wyglądał w 1997 r. - http://www.youtube.com/watch?v=JJHt43ZtHus

Zainteresowanych prosimy o kontakt - tel. 601 75 42 47


Post Wysłano: 11 paź 2013, 14:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lip 2006, 14:51
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: DW

No ładnie, ja tu czekam aż pojawią się jakieś informacje, zdjęcia odrestaurowanych Jelczy a tu sie okazuje, że one nawet nie zostały odkupione ...


Post Wysłano: 11 paź 2013, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 11:41
Posty: 146
GG: 0
Samochód: MB Actros MP2 MS i tak MAN lepszy
Lokalizacja: Łódź

To bardzo interesujące że są na sprzedaż tylko szkoda że nie wystawicie na allegro na pewno znajdzie się taka osoba co je odremontuje :)


Post Wysłano: 13 paź 2013, 16:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 12:48
Posty: 39

Ja również czekałem na zdjęcia odrestaurowanych Jelczy lecz chyba szybko się nie doczekam. Mam nadzieję, że pójdą w dobre ręce.


Post Wysłano: 13 paź 2013, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2013, 19:15
Posty: 13

Cytuj:
Witam

Po licznych zapytaniach zdecydowaliśmy się na sprzedaż dwóch jelczy S442 startujących w Rajdzie Paryż-Dakar (jeden w chwili obecnej jest ciągnikiem siodłowym a drugi to ten "stojący w pokrzywach" :D o których mowa w poprzednich postach).

W załączeniu filmik jak wyglądał w 1997 r. - http://www.youtube.com/watch?v=JJHt43ZtHus

Zainteresowanych prosimy o kontakt - tel. 601 75 42 47
A skąd ta pewność, że to są to auta co startowały w PD ? - jak to poznać ?


Post Wysłano: 13 paź 2013, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 12:48
Posty: 39

Myślę, że kabiny są na 100% zmienione bo te z Dakaru miały dach pod kątem, nachylony do przody, a te rajdówki bodajże od rajdy Jelcza w 1991 mają zwykły prosty dach jak w seryjnych Jelczach. Chyba, że został odcięty i przyspawany drugi ale to już chyba wie tylko ktoś kto przy nich pracował i wtedy mielibyśmy jasność. Temat silników też podlega dyskusji bo wg. artykułu pana W. Połomskiego wszystkie Jelcze startujące w PD miały polskie silniki a tu jeden ma SW680 a drugi silnik Steyr-a. Rozstaw osi Jelcza z raju Dakar a tych do sprzedania też nie jest taki sam, więc może się okazać, że nie są to te startujące w rajdzie Paryż-Dakar, co moim zdaniem jest pewne.


Post Wysłano: 14 paź 2013, 9:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2013, 9:37
Posty: 15

Każde samochody rajdowe, czy to osobowe, ciężarowe z rajdu na rajd są modernizowane i ulepszane. Tak samo było wtedy. Są to te same. No a pojazdy z tego co wiem kupione zostały przez osobę która o tym pisała w tamtym roku jeszcze. Długo to trwało ale nic nie jest proste i tanie
Jak będzie miał chwilę to napewno napisze coś na forum i doda zdjęcia jakieś.

A Adrian pisał że najlepiej wypowiedział by się na temat Jelczy osoba która przy nich prowadziła prace. Jest ta osoba na forum-nasz kierowca rajdowych jelczy :)


Post Wysłano: 14 paź 2013, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 12:48
Posty: 39

No właśnie o to mi chodzi, że zostały zmodernizowane i nie wiadomo ile części zostało z tych jadących w rajdzie Paryż-Dakar i czy w ogóle to te same samochody. To w końcu jak wygląda sprawa z ich kupnem/sprzedażą?


Post Wysłano: 14 paź 2013, 13:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2013, 9:37
Posty: 15

Nie są już na sprzedaż. Zostały kupione przez tą osobę która pisała o tym na forum. Tylko sama sprawa transakcji trwała tyle czasu. No ale to już nie ważne :) ważne że są kupione


Post Wysłano: 15 paź 2013, 11:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2013, 9:37
Posty: 15

A tak apropo jelczy 4x4 to przeglądając ogłoszenia patrzcie co spotkałem :
http://tablica.pl/oferta/jelcz-4x4-spec ... c307b82f21


Post Wysłano: 16 paź 2013, 19:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2013, 19:15
Posty: 13

Cytuj:
No właśnie o to mi chodzi, że zostały zmodernizowane i nie wiadomo ile części zostało z tych jadących w rajdzie Paryż-Dakar i czy w ogóle to te same samochody. To w końcu jak wygląda sprawa z ich kupnem/sprzedażą?
jeżeli chodzi o te techniczne sprawy dotyczące tych aut - to wszystko wiadomo


Post Wysłano: 02 gru 2013, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2009, 18:12
Posty: 21
Samochód: Różne

Panowie trzeba sie zjednoczyc w tym kraju jest pełno ludzi którzy ssa pasjonatami Polskich ciezarówek trzeba cos ruszyc w tej kwesti wojsko ma pełno poligonów gdzie mozna organizowac takie imprezy był bym wdzieczny za jaki kolwiek odzew i do dzieła


Post Wysłano: 07 gru 2013, 0:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2013, 9:37
Posty: 15

Jelcz jest już w oryginale na balonówkach, z oryginalną plandeką z którą wystąpił na ostatniej imprezie za czasów JZS. Drugi czeka na remont


Post Wysłano: 07 gru 2013, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 12:48
Posty: 39

Maciek85 To fantastyczna wiadomość :D A czy możliwe byłoby zobaczenie jakiś zdjęć tego Jelcza?


Post Wysłano: 18 gru 2013, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2013, 8:18
Posty: 3
Samochód: 2 x jelcz s442

Jelcze w dalszym ciągu czekają u nas na placu na nowego właściciela. :)
Zainteresowanych prosimy o kontakt: 601754247


Post Wysłano: 13 sty 2014, 4:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

Ktoś sobie robi jajca z nas tylko nie wiadomo kto... Szkoda Jelczy...

_________________
http://kubamich1-kubamich1truckmodelsfa ... gspot.com/


Post Wysłano: 17 sty 2014, 9:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2013, 19:15
Posty: 13

Widzę, że jelcze zaczęły się rozmnażać :lol:

Spokojnie - prawdziwe "dakarowskie" Jelcze są tylko dwa i zawsze są do rozpoznania (ramy silniki kabiny i podzespoły - oraz inne znaki szczególne).


Post Wysłano: 26 sty 2014, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 12:48
Posty: 39

Pawel2111 Żeby teraz wygrać Dakar w kategorii ciężarówek trzeba mieć ogromny budżet, nie znajdziesz tak od razu sponsorów. Zobacz na taki zespół Loprais-a, mimo, że ma najszybszą ciężarówkę i "średnich" sponsorów ciężko jest mu samemu wygrać z 5 dobrymi Kamazami czy De Rooy-em, nadal szuka sponsorów. Po za tym te współczesne rajdówki nie mają prawie nic wspólnego z seryjnymi ciężarówkami. Także na wejściu jest się na spalonej pozycji, chyba, że chcesz walczyć o pierwszą 30.


Post Wysłano: 26 sty 2014, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2013, 19:15
Posty: 13

Temat bardzo ciekawy( również teoretycznie). A tak na poważnie myślę, że nikt nie będzie finansował (sponsorował) samego dojechania do mety. Zresztą zwykłą ciężarówką nie masz szans mieścić się w limicie czasowym, a jak się nie zmieścisz to jesteś z tyłu daleko za rajdem.
Przygotowanie takiego auta to zupełnie inna sprawa - mając jakieś auto "bazowe" , najlepiej 4X4 można określić zakres koniecznych prac i przeróbek oraz podstawowe parametry techniczne jakie powinno posiadać żeby coś jechać. Większość materiałów do przeróbki jest osiągalne na rynku, gorzej z silnikiem. Według mnie dla 8 ton masy startowej ( to już jest bardzo trudne do uzyskania) trzeba mieć min. 600-700 kM. i ~ 150/h. Nowy typ Jelcza 4X4 (ten dla wojska) byłby dobrą bazą. Ciekawe.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: