Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 cze 2017, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Pany, pytanie jest: czy z Olomouc (CZ) przedostanę się do Polski przez Krnov i potem kierunek Głubczyce? Duży zestaw - 40 ton rzeczywistej.


Post Wysłano: 12 cze 2017, 9:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Pany, pytanie jest: czy z Olomouc (CZ) przedostanę się do Polski przez Krnov i potem kierunek Głubczyce? Duży zestaw - 40 ton rzeczywistej.
Nie. Tam jest zakaz (chyba, że znieśli w co wątpię).
Najbliższe przejście to Bartultovice (DK41 Prudnik).
Potem na Sternberk, Bruntal, Krnov, Bartultovice i jesteś w Prudniku...
Na Głuchołazy się nie pchaj bo skończysz jak Fedorowicz :)

PS: Jak będziesz leciał przez Krnov to masz tam skrócik dla TIRów, jak przegapisz to i tak będziesz jechał przez rondo przy blokach i tam będziesz wtedy widział, że do PL jest zakaz tonażowy :)
Na Bartultovice ogólnie droga znośna. Parę winkli jest i jak się ma tonaż to trzeba się trochę pomęczyć (Szczególnie przed Bruntalem)

https://goo.gl/maps/up9vUEPt7qN2

wg wiki masz tam 3.5 tony


Post Wysłano: 12 cze 2017, 9:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

O.K, dzięki wielkie


Post Wysłano: 12 cze 2017, 20:37
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Cytuj:
Pany, pytanie jest: czy z Olomouc (CZ) przedostanę się do Polski przez Krnov i potem kierunek Głubczyce? Duży zestaw - 40 ton rzeczywistej.
Nie. Tam jest zakaz (chyba, że znieśli w co wątpię).
Zgadza się. Jest.
Cytuj:
Najbliższe przejście to Bartultovice (DK41 Prudnik).
Potem na Sternberk, Bruntal, Krnov, Bartultovice i jesteś w Prudniku...
Też potwierdzam.
Cytuj:
PS: Jak będziesz leciał przez Krnov to masz tam skrócik dla TIRów, jak przegapisz to i tak będziesz jechał przez rondo przy blokach i tam będziesz wtedy widział, że do PL jest zakaz tonażowy :)
Na Bartultovice ogólnie droga znośna. Parę winkli jest i jak się ma tonaż to trzeba się trochę pomęczyć (Szczególnie przed
Jeśli nie wyremontowali tego skróta to przez miasto to samo wychodzi, droga nowa o wiele lepsza niż ta patataja na skrócie a druga sprawa jak już dojedziemy do głównej to ciężko się wbić bo od miasta i do miasta ruch spory. Testowałem kilka razy i wyszło to samo albo na korzyść przejazdu przez miasto.

Sergiej kiedy tam wbijasz bo ja jutro mam zamiar się właśnie puścić przez Prudik, może się miniemy gdzieś.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 13 cze 2017, 16:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

No i pojechalem tą trasą Olomouc - Bruntal - Krnov i Prudnik. Nie było źle, ale na tych podjazdach motor miał co robić z 24 tonami na tyłku... Następnym razem spróbuję troszkę innej (chyba droższej opcji) a mianowicie zjechać z autostrady na Opavę i potem na Krnov polecieć. Wydaje mi się, że to będzie szybciej trochę...


Post Wysłano: 13 cze 2017, 16:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Ja się właśnie puściłem dzisiaj tą drogą i był to mój ostatni raz. Roboty, remonty, wahadła i objazd w Opolu. Ogólnie porażka. Na tej samej trasie do Olomouca mam ok. 27L teraz mam 32L spalanie. Jutro ładuje w tym samym miejscu co ty nawozy i jadę normalnie na Tarnowskie Góry bo szkoda auta i czasu.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 14 cze 2017, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Poleciałem dzisiaj z Nysy na Prudnik, Krnov i na Opawę drogą 57 (na południowy wschód) do autostrady i na Brno. Wydaje mi się, że ta trasa jest szybsza...więcej prostych i płaskich odcinków. W stronę Polski to znowu od miejscowości Fulnek do m. Vrchy jest dość spory i długi podjazd...jakbym musiał jechać na tym kierunku (Nysa), to wybrałbym ten właśnie wariant przez Opavę.

EDIT:
Z 10 tonami, z Wrocławia, przez Nysę, Opavę, Brno, Bratysławę, Szombathely, do parkingu na Murska Sobota spalanie wyszło ok. 26 l/ 100 :)


Post Wysłano: 15 cze 2017, 1:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Poleciałem dzisiaj z Nysy na Prudnik, Krnov i na Opawę drogą 57
Następnym razem polecam obiad w motoreście "U Ciapu" (Pod Bocianem)
https://goo.gl/maps/DJtxLuxyUCs
Takiej zupy czosnkowej i smażonego sera ze świecą szukać. Obsługa miła i przyjmuje złotówki...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: