Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 cze 2016, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Cześć.
Może mi ktoś podpowiedzieć któredy LEGALNIE bez jeżdżenia pod zakaz tonażowy przejadę w Gdańska do Suwałk ??
Gdańsk - Elbląg - Ostóda - Olsztyn i dalej ?? Biskupiec - Mrągowo - OK jeszcze idzie ...
Dalej z Mrągowa na Orzysz zakaz 16t ...

Jakaś podpowiedź którędy pojechać żeby nie dupić pod zakaz tonażowy ??

Wysokościowo normalny zestaw - 3,9m realnie. Wiem że po drodze jest kilka wiaduktów niższych ale chyba wszystko przechodzi ...

Dzięki.

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 21 cze 2016, 15:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Z Mrągowa na Stare Kiełbonki dolecisz do dk58, potem na Pisz, Grajewo, Augustów i Ską na Suwałki. Możesz jeszcze lecieć z Pisza na Orzysz i Ełk, praktycznie te same kilometry ale gorsza droga według mnie :wink:


Post Wysłano: 21 cze 2016, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Tamtędy żadnych ograniczeń tonazowych nie ma ?? Są jakieś wiadukty z niespodzianką typu 3,6 na znaku ?? Wiem że to PL jest, ale lepiej zapytać :)

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 21 cze 2016, 17:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Kurczę kilka razy tamtędy szedłem i napewno żadnych wiaduktów nie ma niskich i tonażu raczej tez nie, ale ręki uciąć nie dam :D tak na 98% nic tam nie ma ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 21 cze 2016, 19:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

Z Mrągowa na mikołajki masz 20 t. I 3 wiadukty, moja 4 w topline przechodzi pod wszystkimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Post Wysłano: 22 cze 2016, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

https://www.google.pl/maps/dir/54.32082 ... 31!1m0!3e0

Tak jeżdżą wszyscy i nie ma żadnych zakazów ;)


Post Wysłano: 24 cze 2016, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2015, 22:54
Posty: 101

Ostatnio miewam okazje przebijać się właśnie z Suwałk na zachód, więc z każdą kolejną trasą testowałem inny wariant drogi, a moim szlakiem numer jeden jest: Suwałki - DK8 - Augustów - DK16 - Ełk, Orzysz - DK63 - Pisz - DK58 - Szczytno - DK53 - Olsztyn - DK16 - Ostróda

W Pasymiu jest jedynie zakaz 8t/oś ale jest to droga krajowa, więc nie mogą sobie lokalnie zaniżać parametrów drogi - także znaki stoją sobie tylko dla ozdoby :)
Jadąc DK53 oszczędzasz parę skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, które w Olsztynie działają bardzo spowalniająco - jak trafisz czerwone to spokojnie zdążysz obejść auto dwa razy albo zrobić i zjeść kanapkę :D
No i poligon jest tylko na miejskim odcinku DK53 potem w ciągu DK16 nawierzchnia jest całkiem elegancka.
Cytuj:
https://www.google.pl/maps/dir/54.32082 ... 31!1m0!3e0

Tak jeżdżą wszyscy i nie ma żadnych zakazów ;)
Jednak kilka haczyków jest:

1. Z Piecek do Rucianego na DW610 jest zakaz do 10t, więc trzeba gonić krajówką przez Stare Kiełbonki.
2. Z Kalinowa od DK16 nie przelecisz przez Raczki do Suwałk (tak jak to jest na mapce od kolegi dudek81) - także tonaż na DW661 i innych powiatowych czy nawet gminnych jakbyś chciał skrócić nieco drogę do DK8 - trzeba DK16 do Augustowa i stamtąd dopiero DK8 na Suwałki,
3. na DK59 w miejscowości Mojtyny trwa obecnie remont mostu, którego ominięcie jest poprowadzone w tak krótkim i głębokim zagłębieniu, że ja standardem lekko zaczepiłem łapami albo zderzakiem o betonowe płyty - stoją tam nawet odręcznie zrobione znaki aby podnieść całe zawieszenie na poduszkach do góry - więc megą bym tam chyba w miejscu zawracał aby tylko łap i zderzaka ewentualnie trapu na ramie za kabiną nie zostawić w tej niecce...

Poza tym nie polecam:
- DK58 na odcinku Biała Piska - Szczuczyn = nawierzchnia tragiczna, drzewa w skrajni - żeby z osobówką się minąć trzeba się prawie zatrzymać lub po poboczu jechać jeżeli jest akurat przerwa miedzy drzewami, a jak jedzie drewnowóz albo cysterna do mleka to od razu stawaj na poboczu i poczekaj aż przeleci bo to ich drogi i ani myślą żeby zwolnić czy przykleić się do prawej...


Post Wysłano: 26 cze 2016, 8:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Jednak kilka haczyków jest:

1. Z Piecek do Rucianego na DW610 jest zakaz do 10t, więc trzeba gonić krajówką przez Stare Kiełbonki.
2. Z Kalinowa od DK16 nie przelecisz przez Raczki do Suwałk (tak jak to jest na mapce od kolegi dudek81) - także tonaż na DW661 i innych powiatowych czy nawet gminnych jakbyś chciał skrócić nieco drogę do DK8 - trzeba DK16 do Augustowa i stamtąd dopiero DK8 na Suwałki,

Masz rację, wyznaczyłem na Ruciane Nida i nie zerknąłem, że to trzeba by poprawić ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: