Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 mar 2016, 16:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Witam
Jak najlepiej jechać z Łodzi do Linz ?
Opcja nr. 1 na Gorzyczki -> Brno -> Mikulov -> Wiedeń -> Linz, czy opcja nr.2 Kudowa -> Praga -> Czeskie Budziejowice -> Linz ? I drugie pytanie gdzie zdać, w zależności od opcji GoBox`a Austryjackiego i gdzie można zdać Permita na Gorzyczkach, na CPNie przed granicą po Czeskiej stronie, dalej niema bramek ?

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 25 mar 2016, 19:16
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Siema. Mam pytanie. Może jedziesz do Welsu koło Linzu z meblami?

Trasa nr1
W kilometrach wychodzi ok. 20km dalej niż trasa nr.2 Dodatkowo dość sporo odcinków to zwykłe krajówki czy bundeski. Drogi jednopasmowe. Ale wychodzi taniej w opłatach za autostradę. Jeśli zamierzasz zdać Premida na Kudowie na granicy stacja Shell ewentualnie na granicy masz jeszcze Orlena zaraz za nim po schodkach wchodzisz i też masz punkt dystrybucji i odbioru urządzenia. Jeśli chcesz zdać Austriaka na przejściu Wullowitz nie mam bladego pojęcia.

Trasa nr2 Od Łodzi aż 30km za Brno masz autostradę. Kawałek landówki do granicy a następnie z 25km po Austrii i z powrotem same autostrady aż do Linzu. Oczywiście wyjdzie dużo drożej jeśli na to masz zwrócić uwagę. Jeśli chcesz zdać Premida w stronę Austrii to jak wjeżdżasz na czeską stronę granicy po lewo masz parking. Stajesz idziesz do kontenerka i tam możesz zdać Premida (bynajmniej tak wiele razy słyszałem od chłopaków). Jeśli chcesz zdać na powrocie jadąc do Polski to spróbuj zjechać na przejście w Chałupkach, może tam na granicy jest budka i przyjmą ci Premida bo nie wiem gdzie można zdać to ustrojstwo. Austriackiego Goboxa zdasz na terminalu austriackim. Jadąc od Wiednia zjeżdżasz na ten dupny parking i jest oznakowanie GoBoxa na jakimś budynku. Nie wiem czy czasem nie odbywa się to w tym barze B7 bo kupiłem tam naklejkę z ekologią na Austrię.

Aaa właśnie masz tą naklejkę ekologiczną na Austrię? Jeśli będziesz jechać trasą nr1 nie potrzebujesz jej bo tam nie obowiązuje te strefa. Jeśli zamierzasz jechać trasą nr2 musisz ją kupić bo strefa obowiązuje od skrzyżowania A5 z S1. Kupisz ją tak jak pisałem na granicy po austriackiej stronie w tym barze B7. Cena 35 ojro. Normalnie kosztuje 20 ale sobie liczą prowizję.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 mar 2016, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Opcja 1 płasko, dobra na duży tonaż
Opcja 2 górki są po drodze. Jak będziesz miał lekko to możesz atakować.

Bauer namieszałeś trochę z tymi trasami :mrgreen:
Naklejkę "Abgasplakette" trzeba mieć na obu trasach jak się nie myle.

Co do zdawania goboxa na granicy CZ/A między Budziejowicami a Linzem napisz do Bajzla, bo on zdawał tam chyba ostatnio.


Post Wysłano: 25 mar 2016, 19:26
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Bauer namieszałeś trochę z tymi trasami :mrgreen:
Naklejkę "Abgasplakette" trzeba mieć na obu trasach jak się nie myle.
Ja yebie... Faktycznie. Jacoo wybacz. Trasa nr1 to trasa nr2 i na odwrót. ;) Przemo a czasem strefa ta nie obowiązywała Landy na południe i wschód od Wiednia? Chyba, że dodatkowe landy wprowadziły ten przepis. :)

PS. Dopiero Wielki Piątek co to będzie w Niedziele jak już nie kontaktuje :D

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 mar 2016, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Bauer nie jadę z mebelkami, jakiś inny temat będę ciągnął. A spoko tak właśnie widzę że chyba coś pomieszałeś ;) Mam naklejkę, kupiłem ją na Mikulovie chyba właśnie w tym barze B7, i właśnie z tego powodu zostałem "doceniony" trasą na Austrię :). Będzie to chyba ostatnia trasa tego auta więc pewnie będę musiał zdać urządzenia. Dzięki PrzemoBTC odezwę się do Bajzla.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 25 mar 2016, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Tak mi się coś kojarzy, że naklejka obowiązuje też okolicach Linzu, ale głowy nie dam. Na 40ton.net o tym było.


Post Wysłano: 26 mar 2016, 1:12

Jeśli nie masz zbytniego parcia na "kilometry" to jedź opcją nr 1. Może nieco droższa, z pewnością szybsza i mniej paliwożerna.
Swego czasu przetestowałem podobną trasę. Raz z Wiednia via Mikulov, Gorzyczki do Poznania. Drugim razem poleciałem z Wiednia na Mikulov, Brno, Svitavy, Kudowę, Wrocław do Poznania. O ile w pierwszym przypadku było coś 60 km dalej, ale w ogólnym rozrachunku: szybciej, mniej paliwa, i bez stresu na zakazach...


Post Wysłano: 03 kwie 2016, 8:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Jeśli chcesz zdać na powrocie jadąc do Polski to spróbuj zjechać na przejście w Chałupkach, może tam na granicy jest budka i przyjmą ci Premida bo nie wiem gdzie można zdać to ustrojstwo.

W samych Chałupkach nie. Na Czeskiej stronie, na ostatnim Shellu, na autostradzie zdasz PREMIDa ;)

Dalej już nie ma bramek, więc nie ma problemu. Analogicznie z wjazdem na Czechy ;)


Post Wysłano: 03 kwie 2016, 10:00

Cytuj:
W samych Chałupkach nie. Na Czeskiej stronie, na ostatnim Shellu, na autostradzie zdasz PREMIDa ;)

Dalej już nie ma bramek, więc nie ma problemu. Analogicznie z wjazdem na Czechy ;)
Panie, mówisz o A1 i przejściu na Gorzyczkach? Od granicy do Shella jest jedna bramka na bank, bo masz jeden zjazd na Karvinę (jadąc z Gorzyczek na Ostravę).


Post Wysłano: 06 kwie 2016, 18:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Cytuj:
W samych Chałupkach nie. Na Czeskiej stronie, na ostatnim Shellu, na autostradzie zdasz PREMIDa ;)

Dalej już nie ma bramek, więc nie ma problemu. Analogicznie z wjazdem na Czechy ;)
Panie, mówisz o A1 i przejściu na Gorzyczkach? Od granicy do Shella jest jedna bramka na bank, bo masz jeden zjazd na Karvinę (jadąc z Gorzyczek na Ostravę).

Dokładnie, jest tam na 100% jedna bramka po Czeskiej stronie. Zdałem Permita ostatecznie na Cieszynie. Ale tam zmiany, na naszym terminalu jakiś sklep postawili czy co... został tylko śmieszny parking na kilka aut.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 08 kwie 2016, 9:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Hmmmm. Nie chce wprowadzać w błąd, zawsze zdawałem i opłacałem Premida właśnie na tych Shell'ach.

Dawno tam nie byłem, możliwe, że teraz jest bramownica? Nie wiem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: