Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 cze 2012, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Jak w temacie, czy istnieje zakaz tranzytu przez Warszawę przez całą dobę. Szukałem na forum, bo wydaje mi się, że tutaj o tym czytałem ale nie mogę znaleźć.
Czy jakaś dobra dusza coś wie na ten temat, ewentualnie jaki przepis to reguluje. Pytam bo miałem ostatnio spięcie z moim dyspo, który mnie wysyłał przez Warszawę, bo krócej. Pojechałem DK 50 przez Sochaczew. Odgraża się, że mi utnie kilometry nadłożone.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 15 cze 2012, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Tak, jest zakaz tranzytu przez stolicę i nie ma opcji, żeby tych znaków nie zobaczyć, bo są baaardzo charakterystyczne. Tranzyt stolicy prowadzi m.in. przez DK50.

http://www.grupaimage.pl/?s=prd&i=informacja&id=8227 Google ladnie wskazuja wyniki ;)

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 15 cze 2012, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

A ja bym powiedział że jest to zakaz w odpowiednich godzinach czyli 7-10 i 16-20.



- Tranzyt po WARSZAWIE pojazdów ciężarowych powyżej 16t (z wyjątkiem ruchu służącego społeczności wokół Warszawy) jest zabroniony. Ruch tranzytowy powinien odbywać się drogami nr 50, 62 i 60.
Pojazdy poruszające się z kartą C16 są zwolnione z tego ograniczenia. Ograniczenia są oznakowane.
Zakaz obowiązuje codziennie w godzinach od 7.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 20.00

zródło: etransport.pl


Post Wysłano: 16 cze 2012, 8:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Posty: 109
GG: 5995409
Samochód: E220 Coupe
Lokalizacja: Warszawa

Co to znaczy tranzyt PO Warszawie??? Chyba PRZEZ Warszawę...

C16 dotyczy wjazdu i poruszania się PO Warszawie w godzinach zakazu dla pojazdów służb miejskich, obsługujących budowy itd. Żaden pojazd jadący tranzytem C16 nie dostanie.

http://www.zdm.waw.pl/zarzad-drog-miejs ... aniczenia/

_________________
W124 220CE - dla smaku.


Post Wysłano: 16 cze 2012, 9:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
A ja bym powiedział że jest to zakaz w odpowiednich godzinach czyli 7-10 i 16-20.



- Tranzyt po WARSZAWIE pojazdów ciężarowych powyżej 16t (z wyjątkiem ruchu służącego społeczności wokół Warszawy) jest zabroniony. Ruch tranzytowy powinien odbywać się drogami nr 50, 62 i 60.
Pojazdy poruszające się z kartą C16 są zwolnione z tego ograniczenia. Ograniczenia są oznakowane.
Zakaz obowiązuje codziennie w godzinach od 7.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 20.00

zródło: etransport.pl
Natomiast ja zgadzam się z Saharekwwa, tranzyt przez Warszawę, a poruszanie się przez to miasto to dwie osobne rzeczy. Jeżeli masz C16 - możesz tam wjechać o każdej porze, jeśli nie masz C16, a masz tam rozładunek/załadunek - musisz kombinować między zakazami godzinowymi, natomiast jeśli chcesz tylko sobie skrócić drogę - to jest to zakazane. Chociażby cytat z tego, co podałam wyżej. Pozwolę sobie wrzuci link z fejsa Rafała, który pokazuje jak wygląda zakaz godzinowy (a dla tranzytu obowiązuje on całą dobę) https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 2962_n.jpg
Cytuj:
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował, że zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, ograniczenia w ruchu tranzytowym pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton obowiązują całą dobę, o czym informują znaki drogowe umieszczone na terenie Warszawy.
I jeszcze cały artykuł o tych drogach http://siskom.waw.pl/obwodnica-tir.htm

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Ostatnio zmieniony 16 cze 2012, 9:21 przez Guciek, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 16 cze 2012, 9:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Zakaz wjazdu do Warszawy jest w wyznaczonych godzinach.

Dla tranzytu zakaz całodobowo.


Czy już jasne?


Post Wysłano: 16 cze 2012, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Jasne. Dzięki za potwierdzenie. Większość pytanych myliło zakaz godzinowy wjazdu do wawy z tranzytem. W poniedziałek dyspozytora doszkolę :lol:

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 17 cze 2012, 11:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Za Wikipedia.pl:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tranzyt_%28transport%29

"Tranzyt – to w transporcie przewóz ludzi lub towarów przez terytorium jakiegoś państwa (z jednego obcego kraju do drugiego)."
Czy jadąc np. z Lublina do Gdańska, przez Warszawę, przekraczam jakąś granicę państwa?


Podejmuję temat po kontroli na Wisłostradzie ok godz 3 nad ranem, w drodze do Elbląga. Dyskusja trwała kilka minut, nie rozwiała moich wątpliwości, lecz uchroniła przed mandatem ;)


Post Wysłano: 17 cze 2012, 13:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ja też grzałem do Elbląga ale pojechałem przez Sochaczew. Odwiedziłeś może Thomas beton?. Chcesz powiedzieć, że zaserwowałeś policji definicję tranzytu za wikipedią i dali ci spokój?

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 19 cze 2012, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Cytuj:
Ja też grzałem do Elbląga ale pojechałem przez Sochaczew. Odwiedziłeś może Thomas beton?. Chcesz powiedzieć, że zaserwowałeś policji definicję tranzytu za wikipedią i dali ci spokój?
PolAqua ;)

Trafiłem na spoko policjanta, który wdał się w krótką dyskusję na temat tego tranzytu, i ogólnie sytuacji w transporcie (m.in. o konieczności jazdy jak najkrótszą trasą bo stawki głodowe). I jakoś tak się udało :D


Post Wysłano: 14 lip 2012, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

A ja mam takie pytanie. Mam zrzutkę na 6 rano to wiadomo wjechac zdążę, zrzutka jest na Naddnieprzańskiej(odbicie od Marsa). Czy mogę stamtąd już w czasie zakazu wyjechac czy muszę stac do 10? Potrzebuję się później wydostac na Ostrowiec Świętokrzyski i czy w tym miejscu w ogóle jest już zakaz? Da radę wyjechac w kierunku na Terespol albo jakkolwiek inaczej żeby nie stac?


Post Wysłano: 14 lip 2012, 14:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
A ja mam takie pytanie. Mam zrzutkę na 6 rano to wiadomo wjechac zdążę, zrzutka jest na Naddnieprzańskiej(odbicie od Marsa). Czy mogę stamtąd już w czasie zakazu wyjechac czy muszę stac do 10? Potrzebuję się później wydostac na Ostrowiec Świętokrzyski i czy w tym miejscu w ogóle jest już zakaz? Da radę wyjechac w kierunku na Terespol albo jakkolwiek inaczej żeby nie stac?
spokojnie wyjedziesz na Terespol potem skręcisz na Lublin(DK 17) i w Kołbieli w prawo na Dk 50

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lip 2012, 16:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Przez Kołbiel to tak do 13-14tej można przejechać, potem korek na pół godziny się robi :roll:


Post Wysłano: 14 lip 2012, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Cytuj:
A ja mam takie pytanie. Mam zrzutkę na 6 rano to wiadomo wjechac zdążę, zrzutka jest na Naddnieprzańskiej(odbicie od Marsa). Czy mogę stamtąd już w czasie zakazu wyjechac czy muszę stac do 10? Potrzebuję się później wydostac na Ostrowiec Świętokrzyski i czy w tym miejscu w ogóle jest już zakaz? Da radę wyjechac w kierunku na Terespol albo jakkolwiek inaczej żeby nie stac?
Dasz radę wyjechać, ale jak by nie jechać to jedziesz po zakazie. Zakaz zaczyna się już od Zakrętu (skręt na DK17). Chyba, żebyś pojechał Marsa "w górę" na Sulejówek, choć nie jestem pewien czy tam jest zakaz czy nie (ale chyba jest :()
Cytuj:
spokojnie wyjedziesz na Terespol potem skręcisz na Lublin(DK 17) i w Kołbieli w prawo na Dk 50
Czy tak spokojnie to nie wiem ;) Jest zakaz na całej trasie przez Warszawę.
Cytuj:
Przez Kołbiel to tak do 13-14tej można przejechać, potem korek na pół godziny się robi :roll:
Ale to chyba w piątek. Na tygodniu max 10 minut
i po sprawie ;)


Post Wysłano: 14 lip 2012, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Robie tą trasę codziennie ;) po południu jest zawsze kilometr korka conajmniej. A w piątek to lepiej wogole do warszawy nie jechać bo się nie wydostaniesz :lol:


Post Wysłano: 09 mar 2013, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 9:13
Posty: 44
GG: 39524721
Samochód: Volvo FH500 EEV
Lokalizacja: Ostrołęka

A jak ten zakaz ma się do trasy S8 od Marek do A2? Niby większość "naszych" łącznie z Gąsiorami i Ruskimi idą na Warszawę i nie patrzą na zakaz. Nawet w godzinach zakazu 7-10 16-20 wszystko jeździ. Ktoś to wytłumaczy?


Post Wysłano: 09 mar 2013, 23:11

Cytuj:
A jak ten zakaz ma się do trasy S8 od Marek do A2? Niby większość "naszych" łącznie z Gąsiorami i Ruskimi idą na Warszawę i nie patrzą na zakaz. Nawet w godzinach zakazu 7-10 16-20 wszystko jeździ. Ktoś to wytłumaczy?
Bo nasza dzielna policja pilnuje świateł na skrzyżowaniach w stolycy, żeby nie ukradli ;)
A tak na poważnie to zawsze kogoś wyjmą. Ale przy takim natężeniu ruchu dużych samochodów to "zdjęcie" dziesięciu w ciągu godziny jest niezauważalne.
Wystarczy w nocy (godzina między 23 a 4) zobaczyć, ile ciężarówek przejeżdża przez Wawę. Owszem, docelowo cześć jedzie, część ma C16 a reszta liczy na to, że się uda...


Post Wysłano: 09 mar 2013, 23:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Cytuj:
Cytuj:
Wystarczy w nocy (godzina między 23 a 4) zobaczyć, ile ciężarówek przejeżdża przez Wawę. Owszem, docelowo cześć jedzie, część ma C16 a reszta liczy na to, że się uda...
Wytłuszczone - C16 dotyczy tylko dojazdu docelowego, i godzin zakazu. Jeśli masz C16, a jedziesz "tranzytem" to jesteś w pupie...


Post Wysłano: 09 mar 2013, 23:56

W naszym przypadku C-16 jest wystawione na "godzinowe" zakazy - patrz zdjęcia.
Ja nie posiadam "bumagi" z racji tego, że po pierwsze mam "docelowy" na Mineralną, a po drugie - jadę poza godzinami zakazu.
Obrazek Obrazek


Post Wysłano: 16 mar 2013, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Omg :shock:

Od A2 do S8 do Marek nie ma zakazu. Jest to obwodnica i zakaz nie istnieje. Widzieliście gdzieś obwodnicę na której jest zakaz dla ciężarówek? Jeździmy tamtędy o każdej porze dnia... żeby nie było, że nocą i nie ma problemów.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: