Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 gru 2014, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2014, 22:45
Posty: 3
Samochód: scania

Witam
chciałbym zapytać co to za dwa przyciski,
http://zapodaj.net/fe9b2cbd9fbe0.jpg.html
http://zapodaj.net/1b754cd9c45e6.jpg.html

Jeden z nich to chyba podgrzewane lusterka ale podświetlanie przycisku nie działa, drugi coś z paliwem ma związane, tak mi się wydaje, po kliknięciu podświetlenie działa przy nim, z tego co zauważyłem to gdy po trzech dniach scania nie była odpalana gdy kliknąłem przycisk nie zaświeciło się podświetlenie, ale gdy już udało się ją odpalić przejechałem 200km i wcisnąłem przycisk to zaświeciło się. Wie od czego jest ten włącznik?


Post Wysłano: 05 gru 2014, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Witam
chciałbym zapytać co to za dwa przyciski,
http://zapodaj.net/fe9b2cbd9fbe0.jpg.html
http://zapodaj.net/1b754cd9c45e6.jpg.html

Jeden z nich to chyba podgrzewane lusterka ale podświetlanie przycisku nie działa, drugi coś z paliwem ma związane, tak mi się wydaje, po kliknięciu podświetlenie działa przy nim, z tego co zauważyłem to gdy po trzech dniach scania nie była odpalana gdy kliknąłem przycisk nie zaświeciło się podświetlenie, ale gdy już udało się ją odpalić przejechałem 200km i wcisnąłem przycisk to zaświeciło się. Wie od czego jest ten włącznik?
Pierwszy od góry to podgrzewana mata wokół smoka paliwa, przydatne w zimne dni, drugie to podgrzewane lusterka, co do podświetlania przycisku/kontrolki, rozbierz przełącznik tam jest żarówka 1,2W całoszklana do kupienia w każdym sklepie z częściami, wymień i będzie rabotać.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 05 gru 2014, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

z ikonek wygląda na podgrzewanie lusterek i paliwa.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 gru 2014, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2014, 22:45
Posty: 3
Samochód: scania

A kiedy powinienem włączać podgrzewanie paliwa, w momencie kiedy odpalam samochód czy może włączać to wcześniej zanim będę chciał odpalić?


Post Wysłano: 05 gru 2014, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Na podgrzewanie nie ma reguły, jak odpali to włącz bo po dłuższym postoju i przy mrozie nie potrzebnie wyczerpiesz akumulatory, zresztą trójki nie miały problemów z paleniem na mrozie.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 05 gru 2014, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2014, 22:45
Posty: 3
Samochód: scania

Dzięki za informację, jednak dzisiaj po trzech dniach postoju nie mogłem jej odpalić, dopiero ładowanie akumulatorów, grzanie dwiema nagrzewnicami silnika pomogło, dlatego pytam od czego są te włączniki może coś pomogą w zimę odpalać.


Post Wysłano: 10 kwie 2015, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2015, 19:42
Posty: 3
Samochód: SCANIA STREAMLINE 450

Szczerze odradzam używania podgrzewacza paliwa bo po mimo że je instalują to mają jedną zasadniczą wadę, przy podgrzewaniu paliwa wytwarza się tak naprawdę większa ilość pary która przekształca się w wodę i więcej jej się zbiera w zbiorniku, najlepiej odpalić auto dużo wcześniej przed wyjazdem, część paliwa wraca z silnika do zbiornika a te jest już podgrzane


Post Wysłano: 10 kwie 2015, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Szczerze odradzam używania podgrzewacza paliwa bo po mimo że je instalują to mają jedną zasadniczą wadę, przy podgrzewaniu paliwa wytwarza się tak naprawdę większa ilość pary która przekształca się w wodę i więcej jej się zbiera w zbiorniku, najlepiej odpalić auto dużo wcześniej przed wyjazdem, część paliwa wraca z silnika do zbiornika a te jest już podgrzane
jakieś nowe paliwo nie olej napędowy?
nawet po podgrzaniu paliwa nie wytworzy się para (jak rozumiem wodna) co najwyżej może być większa różnica temperatur i wtedy skropleniu ulega zimne powietrze znajdujące się w zbiorniku.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 gru 2018, 1:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2011, 22:59
Posty: 13
GG: 6633111
Samochód: Scania92 "BaBcIa"-wywrot
Lokalizacja: Zduńska Wola

Witam. Dziś odkryłem podgrzewane fotele w mojej scani 93H. Przewody dochodzą do obu foteli ale cały czas grzeje fotel pasażera. Problem w tym , że nigdzie nie widze włącznika od grzania pupy. Czy pamięta ktoś jeszcze gdzie znajde ten włącznik ?
mam to auto od 2 miesięcy, ale nigdzie nie wypatrzylem takiego pstryczka...

_________________
ART-KOP Usługi koparko-ładowarką oraz wywrotką


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: