Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 maja 2013, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Tak czepiacie sie gornego wyra w highline... ale zauwazyliscie ze tam nie ma miejsca na wieksze?
Zaokraglona oraz zwezajaca sie po bokach u gory konstrukcja kabiny sprawia ze nic wiecej tam nie da sie upchnac... ale z drugiej strony dlaczego kazdy szuka fajerwerkow skoro to tylko kabina oferujaca cos pomiedzy standardowa niska a wysoka Topline. Watpie by ktos kto jezdzi w pojedynke na sile chcial sie upychac 'na gorze' skoro praktyczniej jest spac na dole, a dla podowjnych obsad zdecydowanie dedykowana jest najwyzsza kabina.
Kermiter mowisz, ze 'buda' scanii jest ciagle jak z przed 20 lat... i masz pewnie na mysli tylko wyglad zewnetrzny bo w srodku widac postep. A szkoda ze nie dowidzisz np Dafa i Iveco, w ktorych podobnie jak w Scanii zmienily sie maski a reszta wyglada podobnie jak 20 lat temu. Dzisiejsza 105ka nadal wyglada jak stary 95XF zaokraglili tylko najwyzszy dach i maske, a Stralisy nadal sa bliskie wygladowi eurostara... :wink:
Prawda jest taka ze ciezarowki maja pracowac a potem ewentualnie wygladac, i nie kumam co maja wymyslic takiego dizajnerskiego projektanci? Doklejac 'skrzydla' i 'pletwy' jak kiedys amerykanie w swoich krazownikach szos...? Transformersy sie co niektorym marza a potem beda smecic ze z powodu szalonych ksztaltow kabin wyra male i schowki znikome... :mrgreen:
Ps. w kabinie highline gorne wyro dla prawofotelowcow i tak jest za duuze :mrgreen:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 25 maja 2013, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

Actros MP4 mi się z transformersami kojarzy :]
Wąskie łóżko w skakance z powodu oddalenia foteli, to się zgadza, ale nie wpadłbym na fakt, że to ze względów bezpieczeństwa :lol: Odsuwając fotele do przodu ujawniają się wyprofilowane braki w dziecięcym łóżeczku w które można wstawić dwa super elementy uzupełniające, no to faktycznie załatwia sprawę, od razu jest wygodniej i nie ma powodów do narzekań! :lol: Trochę powagi, lepiej można wypocząć w najstarszej Premiumce z niską kabiną. Sięgając do nawigacji kładę się na kierownicy, też fajna sprawa, chyba w żadnym innym sprzęcie kierowca nie ma tak daleko do szyby. Czwarty miesiąc latam hajlajnem i jak dotąd nie skusiłem się na test górnego łoża, jak mniemam nic nie straciłem.

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 26 maja 2013, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Cytuj:
.
gdzieś w gazecie czytałem ze takie male łózka są dlatego ze siedzenia są dalej od szyby czołowej co ma zwiększyć bezpieczeństwo podczas kolizji no ale odsuniecie fotela o kilkanaście cm ma taki wpływ na bezpieczeństwo.. ?
Samo odsunięcie fotela od szyby nie, ale wynika ono z zastosowania solidniejszego, a co za tym idzie "grubszego" szkieletu kabiny, który ma już realny wpływ na bezpieczeństwo.

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 26 maja 2013, 22:46

Odsunięcie fotela też było podyktowane względami bezpieczeństwa.Dlatego też np. MAN F2000 z kabiną z globem na Skandynawię miał metalowy dach, by przejść ich normy bezpieczeństwa.Tak gdzieś o tym czytałem...


Post Wysłano: 04 cze 2013, 18:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2012, 21:27
Posty: 152
GG: 38240430
Samochód: Scania R420

Cześć, dodaję wam zdjęcia z prezentacji nowej ERKI, która odbyła się drugiego czerwca w nowym serwisie w Makowiskach. Auto w środku nie zmieniło się wcale oprócz foteli które nie są za bardzo wygodne, modernizacji poddano też łóżka (materac jest twardszy i większy). Z zewnątrz auto ma pełen pakiet spoilerów i troszeczkę inaczej zrobione owiewki. Zmienione też zostały tylne lampy i światła do jazdy dziennej. Ta wersja którą zaprezentuje na zdjęciach kosztuje około 400 000 tyś złotych.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Kacper, do zobaczenia w Krakowie na zlocie. :wink:

_________________
Pranie tapicerek samochodowych urządzeniami marki
Kärcher.Ciechocinek trasa Włocławek-Toruń możliwy dojazd do klienta.Kontakt 669-916-374.


Post Wysłano: 05 cze 2013, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2013, 18:20
Posty: 2

Wiecie czy będzie chociaz 1 sztuka Streamline na zlocie w krakowie?


Post Wysłano: 10 cze 2013, 16:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2008, 23:39
Posty: 58
Lokalizacja: Szczecin

Też dziś miałem przyjemność, być na prezentacji w Szczecinie i jak dla mnie, to szału nie ma. Rozmawiałem z handlowcem i powiedział że w silnikach E6 w pewnych przypadkach układ oczyszczania spalin będzie wymagał od kierowcy, aby zjechał na bok, zostawił odpalony silnik i spokojnie czekał na zakończenie procesu oczyszczania. :/
Potwierdzam, że egzeplarz tak wyposażony jak ten pokazowy bedzie kosztował około 100 tyś euro. Z całego pokazu, to najbardziej podeszły mi szaszłyki serwowane przez catering :lol: .

_________________
SCANIA Mój drugi dom


Post Wysłano: 10 cze 2013, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Podobno polscy przewoźnicy zamówili blisko 200 sztuk Streamline.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 15 cze 2013, 11:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Fajny uklad oczyszczania spalin :lol:
Akurat mu sie zachce oczyszczac na autostradzie o zwezonym poboczu, trudno trza sie zatrzymac a ze ktos w dupe wjedzie to coz tam najwyzej sie naczepa rozleci ale system oczyszczania spalin poczuje sie lepiej....chyba padne zaraz, czyli chyba w drzwiach kierowcy w kieszonce jest trojkat ostrzegawczy pod reka zeby szybko wystawiac za autem na czas oczyszczania ukladu...
To jest chyba jakas paranoja e6...


Post Wysłano: 15 cze 2013, 13:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Cytuj:
Fajny uklad oczyszczania spalin :lol:
Akurat mu sie zachce oczyszczac na autostradzie o zwezonym poboczu, trudno trza sie zatrzymac a ze ktos w dupe wjedzie to coz tam najwyzej sie naczepa rozleci ale system oczyszczania spalin poczuje sie lepiej....chyba padne zaraz, czyli chyba w drzwiach kierowcy w kieszonce jest trojkat ostrzegawczy pod reka zeby szybko wystawiac za autem na czas oczyszczania ukladu...
To jest chyba jakas paranoja e6...
http://www.youtube.com/watch?v=UUf1o2Jc3zc
http://www.youtube.com/watch?v=XPupTxtFET0

:D


Post Wysłano: 16 cze 2013, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Wiecie czy będzie chociaz 1 sztuka Streamline na zlocie w krakowie?
Z całą stanowczością odpowiadam, była jedna sztuka. I to ta ładniejsza.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 18 cze 2013, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Widzę, że nad górnym łóżkiem nadal ścisk. Nie wiem co za debil wymyślił taki profil tylnej ściany. Miałem nadzieję że go poprawią przy tym lifcie. Ale w dalszym ciągu nie da się tam swobodnie spać.

Ja sam jestem szczupły i nie mogłem się swobodnie obracać na boki a już nie wyobrażam sobie tam kogoś z brzuszkiem.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 25 cze 2013, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 paź 2011, 9:27
Posty: 16
GG: 0
Samochód: Scania
Lokalizacja: Świdnica[DSW]

Może i scania od długich lat ma te same kształty kabiny i teraz podczas tych wielkich premier nowego actrosa czy volvo nie wybiła się jakoś bardzo, ale jakoś to ona jest płutnem dla największych tuningowych dzieł holendrów. Ja osobiście kocham scanie, za jej wygląd (przede wszystkim kabiny), silnik \8/ i ten dźwięk na wolnym przelocie bo żadne inne auto takiego nie ma... To, że nowa Streamline nie prezentuje sobą jakiś nowości to może i dobrze, że nie wygląda podobnie jak nowy wehikuł czasu marki volvo, a jest powiązana w pewien sposób nowymi częściami z 3'ką.


Post Wysłano: 11 wrz 2013, 15:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 17:42
Posty: 191
GG: 4511173
Samochód: Fiat Doblo/Motorynka
Lokalizacja: Meszna

ISS Wawrzaszek karosuje ciekawą Scanie. Zdjęcie trochę nie wyraźne, no ale widać co trzeba :)
Obrazek
Blenda jest jak od Streama, no ale boczne owiewki są dalej stare...
Obrazek

No niestety nie popatrzyłem na moc silnika...
No i to jest stara czy nowa...

_________________
Pozdrawiam
Jakub Szlósarczyk


Post Wysłano: 11 wrz 2013, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Bo trzeba trochę uważniej czytać, pakiet Streamline jest dla kabin G i R a tu masz kabinę P.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 11 wrz 2013, 18:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 17:42
Posty: 191
GG: 4511173
Samochód: Fiat Doblo/Motorynka
Lokalizacja: Meszna

Racja, mój błąd.

_________________
Pozdrawiam
Jakub Szlósarczyk


Post Wysłano: 18 wrz 2013, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2013, 22:27
Posty: 2

Prosto z Danii, nowiutka Scania R620 Streamline z belgijskiej firmy Sucatrans w swojej pierwszej trasie!

Obrazek

Zdjęcie pobrane z Trucksfoto.pl


Post Wysłano: 25 lis 2013, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Od niedawna są dostępne samochody Scania Streamline z silnikami V8 o mocy 730, 580, 520 spełniające normę spalin Euro 6.
Scania jest pierwszym producentem silników V8 o tak dużej mocy które spełniają normę E6.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

źródło zdjęć: buzzybee.nl

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 26 lis 2013, 14:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Ciekaw jestem dźwięku tego V8 z euro 6, bo to raczej już nie to samo co np. euro 3.


Post Wysłano: 26 lis 2013, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Ciekaw jestem dźwięku tego V8 z euro 6, bo to raczej już nie to samo co np. euro 3.
Na przelocie powinno być to samo :D

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: