Strona 26 z 33 [ Posty: 655 ] Przejdź na stronę Poprzednia 124 25 26 27 2833 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 paź 2012, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
materac w Rce... porażka, najpierw musisz sobie rozbudowac łóżko do normlanych rozmiarów a dopiero potem pościel rozkladac... i miekkie jak g*** ja już z rok jak jeżdze z dodatkowym materacem,troche malo to oryginalnie wyglada ale moge wreszcie spac jak człowiek w innych ciężarówkach...
rka highline do mieszkania wogole sie nie nadaje.
Dlatego lepiej zrobić myk jak w MB i zająć górne... ;) No chyba, że nie masz to wyrazy współczucia.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 31 paź 2012, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
materac w Rce... porażka, najpierw musisz sobie rozbudowac łóżko do normlanych rozmiarów a dopiero potem pościel rozkladac... i miekkie jak g*** ja już z rok jak jeżdze z dodatkowym materacem,troche malo to oryginalnie wyglada ale moge wreszcie spac jak człowiek w innych ciężarówkach...
rka highline do mieszkania wogole sie nie nadaje.

Podbijam, łóżko w Scanii to porażka. Byłem R-ką jedną trase i jak położyłem się na łóżku to czułem sie jak na podłodze. :P Jeszcze w dodatku wąskie jak cholera.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 31 paź 2012, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Cytuj:
materac w Rce... porażka, najpierw musisz sobie rozbudowac łóżko do normlanych rozmiarów a dopiero potem pościel rozkladac... i miekkie jak g*** ja już z rok jak jeżdze z dodatkowym materacem,troche malo to oryginalnie wyglada ale moge wreszcie spac jak człowiek w innych ciężarówkach...
rka highline do mieszkania wogole sie nie nadaje.
Dlatego lepiej zrobić myk jak w MB i zająć górne... ;) No chyba, że nie masz to wyrazy współczucia.

Mam,ale wyrazy wspolczucia tez sie naleza, przeciez to cos ma z 55 cm szerkosci i jak sie człowiek połozy to czołem prawie sufitu dotyka,kolejna porażka, probowalem tam spac ale nie dalo sie,pamietam kiedys rozmawialem z podwojna obsada z highlina jakiegos to spytalem sie jak oni tam spia u góry to odpowiedz była prosta "2 piwa przed snem i problemy same znikaja"

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 22 gru 2012, 16:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:56
Posty: 21
GG: 13642293

Haha 2 piwka i problem znika :) Pomysł bardzo oryginalny :) Ale na dłuższą metę jest to męczące nie czarujmy się... Highline jest najlepsze na robotę wokół komina gdzie czasami kimniesz się w kabionie. Takie moje zdanie w tej sprawie.

_________________
Dajemy radę


Post Wysłano: 05 sty 2013, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Wczoraj przeszła i zajawka na Scanie. Siedziałem w niej 15 minut i nie mogłem znaleźć pozycji za kierownicą. Siedzisko krótkie, oparcie wąskie. Może i ma więcej miejsca na nogi niż Daf ale co z tego skoro nawet nie mogłem wygodnie usiąść. Potem chwilę posiedziałem na łóżku to miałem momentalnie tyłek jak naleśnik. Może i w Topline przestrzeni dużo i ładnie wszystko wyglądu bo w beżu, ale najważniejsze miejsce dla kierowcy to porażka :) Moje kondolencje dla tych co jeżdżą Scaniami :)


Post Wysłano: 05 sty 2013, 17:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Wczoraj przeszła i zajawka na Scanie. Siedziałem w niej 15 minut i nie mogłem znaleźć pozycji za kierownicą. Siedzisko krótkie, oparcie wąskie. Może i ma więcej miejsca na nogi niż Daf ale co z tego skoro nawet nie mogłem wygodnie usiąść.
To jesteś jakiś niewymiarowy jak fotel w Scanii dla Ciebie za mały :lol: :lol:
Cytuj:
Potem chwilę posiedziałem na łóżku to miałem momentalnie tyłek jak naleśnik. Może i w Topline przestrzeni dużo i ładnie wszystko wyglądu bo w beżu, ale najważniejsze miejsce dla kierowcy to porażka :) Moje kondolencje dla tych co jeżdżą Scaniami :)
No żebyś się czasem nie posikał.
Scania to jedna z najlepszych ciężarówek na świecie. Świetnie się prowadzi, jest ekonomiczna, dobrze wygląda, podoba się chyba każdemu, jest mało awaryjna. No i to Scania to mowi samo za siebie. Na całym świecie jest mnóstwo kierowców którzy doceniają Scanie za komfort jazdy. A Ty oceniasz samochód po 15 minutowym posiedzeniu sobie w nim. :lol:
Każdy ma swoje gusta, ja uwielbiam Scanie, i mimo, że jeżdżę już troszkę starszą 4 Topline to ciesze się każdym kursem bo przyjemnie mi się tym samochodem jeździ.

Cytuj:
ale najważniejsze miejsce dla kierowcy to porażka :)
tym zdaniem to dołożyłeś do pieca, z kim bym nie rozmawiał z kierowców, czy to z wywrotek czy z firanek czy z jazdy w koło komina to każdy podkreślam każdy ceni sobie w Scanii właśnie wygodę za kierownicą, wszystko jest pod ręką i bardzo intuicyjnie rozmieszczone I ja się pod tym podpisuję rękami i nogami.


Post Wysłano: 05 sty 2013, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
tym zdaniem to dołożyłeś do pieca, z kim bym nie rozmawiał z kierowców, czy to z wywrotek czy z firanek czy z jazdy w koło komina to każdy podkreślam każdy ceni sobie w Scanii właśnie wygodę za kierownicą, wszystko jest pod ręką i bardzo intuicyjnie rozmieszczone I ja się pod tym podpisuję rękami i nogami.
To pojęcie często względne. O ile ergonomia była mocną stroną Scanii tak możliwości dostosowania pod siebie koła kierownicy dopiero nabrały blasku od liftu erki. Wcześniej nie było, źle, ale w 2009 roku postawili poprzeczkę wysoko. Ja jak rozmawiam z kiermanami Scanii to głównie ją chwalą za ekonomikę oraz dużą kabinę. Spora część narzeka na to śmieszne składane dolne wyrko. Ja wprawdzie jestem tutaj neutralny bo na nim nie spałem, ale np. fotele z Hihgline 2005 w którym siedziałem nie napawały mnie optymizmem. Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni np. pewien rodzimy konkurent Scanii dla mnie już po pierwszym zajęciu miejsca na fotelu powodował, że moje plecy mówiły "chcę tu zostać" czego nie mogłem powiedzieć o fotelach księżniczki. Wiadome by móc się konkretnie wypowiadać trzeba takim autem pojeździć, pomieszkać ja niestety nie miałem tej możliwości także przedstawiam tylko pierwsze spostrzeżenia.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 05 sty 2013, 18:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
No żebyś się czasem nie posikał.
Scania to jedna z najlepszych ciężarówek na świecie. Świetnie się prowadzi, jest ekonomiczna, dobrze wygląda, podoba się chyba każdemu, jest mało awaryjna. No i to Scania to mowi samo za siebie. Na całym świecie jest mnóstwo kierowców którzy doceniają Scanie za komfort jazdy.
Hmmm... ekonomiczna, ładna, mało awaryjna... Mówimy o serii 3 Stramline, tak? A nie, nie... mowa tu o komforcie jazdy - to mówimy zdecydowanie o poliftowej R, z mostem na 4 poduszkach :lol:


Żeby nie było - osobiście uważam Scanie za dobry samochód, ale jak każdy - ma wady - dlatego nie popadajmy tutaj w jakiś chory fanatyzm...


Post Wysłano: 05 sty 2013, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Poczekajmy może na opinie kierowców Scanii a nie opinie 2 miłośników VOLVO. Ja już swoją wyraziłem i powiedziałem co sądzę o Scanii.

Też nie uważam Scanii za bezawaryjny samochód jak każdy ma swoje wady, jedno mniej drugie bardziej. Zależy też bardzo od upodobania kierowcy, ja wole Scanie i tego się trzymam. Volvo tez mi się podoba też się fajnie jeździ. Ale zgodzicie się ze mną, że opinia moderatora który w Scanii sobie posiedział kwadrans i uważa, że to jest beznadziejne auto i tylko współczuć kierowcą, była trochę no nie na miejscu i wręcz dziecinnie śmieszna.


Post Wysłano: 05 sty 2013, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Poczekajmy może na opinie kierowców Scanii a nie opinie 2 miłośników VOLVO. Ja juz swoją wyraziłem i powiedziałem co sądzę o Scanii.
Opinie kierowców Scanii - ok - jest moja opinia, 3 lata temu, przed świętami Bożego Narodzenia miałem okazję zrobić strzał na Budapeszt, 2 letnią wówczas R500 Topline - moja opinia, bardzo dobra kabina pod względem przestrzeni, super brzmienie, rewelacyjne wyciszenie, dobra pozycja za kierownicą, bardo dobry fotel kierowcy (wysokie oparcie, podwójnie łamany, fabryczna skórzana tapicerka), dobra ergonomia, kiepskie dolne łóżko, tunel, choć niski jest dość szeroki, twarde zawieszenie (auto zdecydowanie nie lubi poprzecznych uskoków), strasznie kastrująca silnik półautomatyczna przekładnia, prowadzenie ok - choć Volvo prowadzi się lepiej, dobre hamulce z retarderem.

Może miłość do tego auta zaczyna się po dłuższym czasie eksploatacji? Mnie na kolana nie powaliło - dobre auto generalnie, ale nie magiczne. W mojej prywatnej opinii Volvo bardziej mi podchodzi, choć wypisałbym całą listę rzeczy, którą bym zmienił - czy jestem miłośnikiem? Hmmm... Po prostu staram się oceniać każde auto obiektywnie, a nawet jeśli to na pewno nie tak tempo zaślepionym żeby niemalże pisać pieśni pochwalne czy jakieś inne psalmy ku chwale Volvo (wybacz, ale Tobie niewiele brakuje w powyższym poście :wink: ).
Sam ostatnio rozważam zakup serii 4 - ale głównie ze względu na cenę zakupu i ceny części zamiennych, a nie jej "najlepszość".


Post Wysłano: 05 sty 2013, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Poczekajmy może na opinie kierowców Scanii a nie opinie 2 miłośników VOLVO. Ja już swoją wyraziłem i powiedziałem co sądzę o Scanii.
A czy miłośnik konkretnej marki ma nabrać wody w usta i milczeć?. Otóż kolego nie. Gdybyś przeczytał dokładnie to co napisałem to wiedziałbyś, że z tą marką mam niski margines styczności stąd celowo napisałem, że jestem neutralny.
Cytuj:
Po prostu staram się oceniać każde auto obiektywnie, a nawet jeśli to na pewno nie tak tempo zaślepionym żeby niemalże pisać pieśni pochwalne czy jakieś inne psalmy ku chwale Volvo (wybacz, ale Tobie niewiele brakuje w powyższym poście :wink: ).
Nic dodać, nic ująć i niech to będzie puentą tej konwersacji.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 06 sty 2013, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
No żebyś się czasem nie posikał.
Ty się nie posikaj...
Cytuj:
Scania to jedna z najlepszych ciężarówek na świecie.
:lol: :lol: :lol:
Cytuj:
tym zdaniem to dołożyłeś do pieca
Dołożyłeś :lol:
Cytuj:
Świetnie się prowadzi, jest ekonomiczna, dobrze wygląda, podoba się chyba każdemu, jest mało awaryjna. No i to Scania to mowi samo za siebie. Na całym świecie jest mnóstwo kierowców którzy doceniają Scanie za komfort jazdy.
Że świetnie się prowadzi to bym polemizował, bo w moim odczuciu najlepsze pod tym względem jest Volvo. Scania, fakt jest ładna i mi się bardzo podoba, ale nadaje się tylko do tuningu :]
Cytuj:
Spora część narzeka na to śmieszne składane dolne wyrko. Ja wprawdzie jestem tutaj neutralny bo na nim nie spałem, ale np. fotele z Hihgline 2005 w którym siedziałem nie napawały mnie optymizmem. Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni np. pewien rodzimy konkurent Scanii dla mnie już po pierwszym zajęciu miejsca na fotelu powodował, że moje plecy mówiły "chcę tu zostać" czego nie mogłem powiedzieć o fotelach księżniczki.
Wyrko to ogólnie jest parodia. Ja spałem w R-FL HighLine na górnym i jak się położyłem do rana się nawet ruszyć nie mogłem, bo miejsca nie ma... Fotele też jakieś tandetne, dupa boli po 1h jazdy, chyba, że jakieś "topowe" fotele za które trzeba dodatkowo bulić, może są lepsze :roll:

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 06 sty 2013, 14:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Widzę że moja krótka wypowiedź wzbudziła dyskusje wśród największych forumowych szych.
Co do Scanii. Jestem taką osobą, której jeśli coś nie zachwyci od początku to nie zachwyci wcale. Szanuje wszystkich tych, którzy jeżdżą Scanią i lubią te auta. Moja opinia była też lakoniczna, bardzo powierzchowna bo to prawda że nie można ocenić auta w 15 minut tak jak kobiety nie da się poznać po 1 zdaniu, choć w tym przypadku to już prędzej :P Ale jeśli siedziałem w fotelu 15 minut i majstrowałem przy każdym możliwym ustawieniu i nie mogłem znaleźć pozycji w której mógłbym wygodnie usiąść na chwilę a co dopiero na 9 godzin w ciągu dnia czy noc to nie wydaje mi się żeby to auto było "DLA MNIE". Są gusta i guściki i o nich się nie dyskutuje. Są tacy co mówią że francuskie osobówki się świetnie prowadzą, a dla mnie to one nie powinny wyjeżdżać na drogi.


Post Wysłano: 06 sty 2013, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Cytuj:
No żebyś się czasem nie posikał.
Ty się nie posikaj...
Cytuj:
Scania to jedna z najlepszych ciężarówek na świecie.
:lol: :lol: :lol:
Co Cie w tym śmieszy? Nie napisłem, że najlepsza tylko jedna z najlepszych, jak Volvo czy tam inne.. Rankingi sprzedaży itp chyba o czymś świadczą nie?
Cytuj:
nie wydaje mi się żeby to auto było "DLA MNIE".
Wystarczyło to zdanie dopisać na końcu swojego wcześniejszego postu i nie byłoby całej tej dyskusji.

Jestem miłośnikiem Scanii, nie ukrywam się z tym, ale nie rozumiem szydery innych forumowiczów z tego powodu. Ja Was nie wyśmiewam za to, że lubicie Magnumki, Akszroty Dafy czy inne ciężarówki.


Post Wysłano: 06 sty 2013, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Co Cie w tym śmieszy? Nie napisłem, że najlepsza tylko jedna z najlepszych, jak Volvo czy tam inne.. Rankingi sprzedaży itp chyba o czymś świadczą nie?
Prowadzi na polskim rynku bodaj DAF, więc jest najlepszy? :D

VeRay, więcej obiektywizmu, bo się bulwersujesz, jakby Ci ktoś matkę wyzywał, a nie masz o co ;) To tylko samochód i jak każdy ma swoje wady i zalety ;)


Post Wysłano: 06 sty 2013, 16:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Ja Was nie wyśmiewam za to, że lubicie [...]Akszroty[...]
Właśnie to zrobiłeś :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 06 sty 2013, 16:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
Rankingi sprzedaży itp chyba o czymś świadczą nie?
Cytuj:
Prowadzi na polskim rynku bodaj DAF, więc jest najlepszy? :D
Właśnie, tak samo ma wady i zalety, najbardziej mnie denerwuje w Dafie, podgrzewanie lusterek, gdzie w Scanii jest o niebo lepsze.
Cytuj:
Jestem miłośnikiem Scanii, nie ukrywam się z tym
Zrób sobie tatuaż na czole z gryfem :P Pokaż naprawdę, że tak jest...

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 06 sty 2013, 18:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Zrób sobie tatuaż na czole z gryfem. Pokaż naprawdę, że tak jest...
Ja już mam.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 06 sty 2013, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Cytuj:
Zrób sobie tatuaż na czole z gryfem. Pokaż naprawdę, że tak jest...
Ja już mam.
Pokaż, bo nie wierzę :mrgreen:


Post Wysłano: 06 sty 2013, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Ja już jeżdżę Scaniami R gdzieś 1,5 roku i jakoś mnie po dziewięciu godzinach plecy nie bolą. Co do łóżka to rozkłada się poszerzenia i można się wyspać elegancko.

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 26 z 33 [ Posty: 655 ] Przejdź na stronę Poprzednia 124 25 26 27 2833 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: