Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2011, 17:01

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scania CT24, jedyny wyprodukowany prototyp, z myślą na rynek Australii.

Dla mniej spostrzegawczych - jest dłuższa od normalnej T, a krótsza od Longline.


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 17:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Ciekawe czy jeszcze jeżdzi


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 17:51

Ta Scania zaraz po wyprodukowaniu miała być główną atrakcją wystawy w Brisbane. Po przetransportowaniu okazało się, że jedna z szyb jest uszkodzona, jednak ktoś wymyślił, że w tym modelu ma być uchylana i o mało cały występ nie poszedł w diabły. Ekspresem zamówiono nową szybkę ze Szwecji i w ostatnim momencie wymieniono. Jednak po całej imprezie ktoś inteligentny inaczej włożył koszulki Scanii do bocznego schowka, w którym było oświetlenie. Efekt tego był taki, że ciężarówka zajęła się ogniem, doszczętnie spłonęło całe wnętrze, które wymieniono. Po naprawie dostała kangura i została wysłana do Zachodniej Australii na testy, do firm zajmujących się ciąganiem wielu naczep (pociągi drogowe). Potem wróciła do Brisbane. W tym momencie internetowy trop się urywa, nikt nie ma pojęcia co się z nią dalej stało.


Ostało się jeszcze jedno zdjęcie, zaraz po wyprodukowaniu, jeszcze w Szwecji.
Obrazek


Post Wysłano: 08 maja 2012, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Mam pytanie czym Scania T i np Iveco Strator różnią się od np Scanii 4 w topline czy Iveco Strailsem? I co z miejscem tam gdzie pierwotnie jest silnik?? No i pytanie w jakim celu?? Zastanawiało mnie to czy różni się wnętrzem, objętością kabiny?

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 08 maja 2012, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

W Scanii T, w wersji z kabiną CT19 jak i CT19T (Topline) była płaska podłoga. Troszkę inaczej wyglądał spód deski rozdzielczej, były tam chyba półeczki jak w Actrosie MegaSpace.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 24 maja 2012, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lip 2006, 12:17
Posty: 128
GG: 0

Cytuj:
Ta Scania zaraz po wyprodukowaniu miała być główną atrakcją wystawy w Brisbane. Po przetransportowaniu okazało się, że jedna z szyb jest uszkodzona, jednak ktoś wymyślił, że w tym modelu ma być uchylana i o mało cały występ nie poszedł w diabły. Ekspresem zamówiono nową szybkę ze Szwecji i w ostatnim momencie wymieniono. Jednak po całej imprezie ktoś inteligentny inaczej włożył koszulki Scanii do bocznego schowka, w którym było oświetlenie. Efekt tego był taki, że ciężarówka zajęła się ogniem, doszczętnie spłonęło całe wnętrze, które wymieniono. Po naprawie dostała kangura i została wysłana do Zachodniej Australii na testy, do firm zajmujących się ciąganiem wielu naczep (pociągi drogowe). Potem wróciła do Brisbane. W tym momencie internetowy trop się urywa, nikt nie ma pojęcia co się z nią dalej stało.


Ostało się jeszcze jedno zdjęcie, zaraz po wyprodukowaniu, jeszcze w Szwecji.
Obrazek
http://www.flickr.com/photos/35885980@N ... 8/sizes/l/


Post Wysłano: 24 maja 2012, 21:16

Dobre :)

Gadałem ostatnio z ludźmi, którzy się z nią zetknęli. Podobno paliła jak smok i psuła się (ciekawe czy nie przez te wnętrze) i nikt jej nie chciał. Przez to nie rozpoczęli produkcji.


Post Wysłano: 27 sie 2012, 8:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2012, 8:05
Posty: 5

Witam Szanownych kierowcow.

Na samym poczatku chcialbym przeprosic za brak polskich znakow, ale pracuje na komputerze z angielskim systemem i po prostu nie mam jak ich wstawiac. Mam nadzieje, ze nie bedzie to zbyt wielka przeszkoda.

To moj pierwszy post na tym forum i jesli pomylilem dzialy (myslalem jeszcze o dziale Scanii) to rowniez mocno przepraszam.

Pisze do Panstwa, poniewaz potrzebuje porady w kwestii zwiazanej z transportem. Osobiscie w pracy nie mialem do tej pory z tym zagadnieniem do czynienia, niemniej jednak ostatnio postawiono przede mna pewne zadanie, w rozwiazaniu ktorego nie jestem sobie w stanie poradzic sam.

Otoz interesuje mnie, czy ciagniki siodlowe Scania 4 w wersji z nosem (ew. T, Torpedo, Bullnose) lub Scania T (produkowana 2004-2005) wystepuja w opcji low deck (ew. lowdeck, mega)? Ja do takiej informacji nie bylem w stanie dotrzec - to znaczy nie znalazlem informacji na temat istnienia takiego auta. Czy Panstwo wiedza cos na ten temat?

Jak wspomnialem, moja wiedza o transporcie jest zerowa, ale przed napisaniem tu sam troche poczytalem. Zdaje sobie sprawe, iz ciagnik w tej wersji jest dluzszy i razem z przyczepa MEGA przekraczalby mityczne 16,5.

Jednakze w moim przypadku przyczepa MEGA jest skrocona, zestaw mialby mniej niz 16,5 i takie auto teoretycznie mogloby ja pociagnac.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 27 sie 2012, 8:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2007, 19:56
Posty: 133
GG: 5792092
Samochód: VW T5
Lokalizacja: Katowice

Kolego nie ten temat i nie ten dział szukaj innym dziale Ciężarówki u tam masz wszystko opisane o Scanni :!: :!:

_________________
Polak nie kaktus pic musi


Post Wysłano: 27 sie 2012, 8:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Pewnych informacji nie mam, ale jeśli Ci to jakkolwiek pomoże - nigdy nie widziałem Torpedy w low deck'u, ani w realu ani na zdjęciach.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 27 sie 2012, 9:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2012, 8:05
Posty: 5

@Speed
Najmocniej przepraszam za pomylenie miejsca. Myslalem, ze opcje Scania z nosem + naczepa mega mozna traktowac jako zestaw, dlatego tez napisalem tutaj. Czytalem tematy z dziale Scania i na potrzebne mi informacje nie udalo mi sie trafic. Na przyklad na stronie 4 tematu "Scania Serii T" uzytkownik krzysiekfan zadal pytanie na temat wystepowania torpedy w opcji na malych kolach, ale pozostalo ono wg mnie bez odpowiedzi.

@Lukassz
Dzieki za informacje :) Ja uwazam podobnie, niemniej jednak dostalem polecenie znalezienia takiego auta...

@all
Czy admin jest w stanie przeniesc temat czy tez musze to zrobic sam? Nie chce robic balaganu.

Czekam na odpowiedzi innych osob i potem najwyzej bede miec do ekspertow kolejne pytanie.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 27 sie 2012, 9:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Napisz do Scanii, oni powinni coś w tym temacie wiedzieć. Co oczywiście nie kończy tematu, bo Scania T przechodziła wiele modyfikacji wszelakich tunerów, więc może ktoś przerobił też na megę.


Post Wysłano: 29 sie 2012, 8:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2012, 8:05
Posty: 5

@wermar2

dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam !


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:56
Posty: 21
GG: 13642293

Zdjęcie zrobiłem na szybko kilka miesięcy temu.
Dziwna zabudowa Scani T. Nie wiem do jakich celów ten pojazd służy.

Obrazek

_________________
Dajemy radę


Post Wysłano: 05 mar 2013, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Post Wysłano: 05 mar 2013, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Po raz pierwszy VAEX nie zniszczył auta pierdylionem lampek i innego szajsu. Duuuuży +.
BTW, bez tego dziwnego nameboard'u byłaby cudna.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 06 mar 2013, 1:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Fajna z niej Torpeda z tunelem :mrgreen:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 06 mar 2013, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Post Wysłano: 06 mar 2013, 12:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

To chyba czwórka z "nowym przodem", bo jak w prawdziwej torpedzie, tunelu nie ma.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 06 mar 2013, 12:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
To chyba czwórka z "nowym przodem", bo jak w prawdziwej torpedzie, tunelu nie ma.
Z 2010 roku z silnikiem 560KM V8? Jak dla mnie to po prostu ktoś przerobił Rke w wersji na bogato i zrobił wszystko tak jak to było w prawdziwej torpedzie :P

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: