Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 kwie 2010, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 19:59
Posty: 42
GG: 6562569
Samochód: SCANIA 144G
Lokalizacja: Nisko

koledzy mam pytanie jak się sprawuje silnik w scani 144 530 koni ,ile pali,co najczęściej się psuje,itp.
Z góry dzięki


Post Wysłano: 25 kwie 2010, 11:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2009, 19:39
Posty: 42
GG: 0

Jeżdże taką scania na opticruise.
Spalanie wyższe niż w innych samochodach o mniejszej mocy, ale z czegoś ma to 530 km.
Jeśli nie wariujesz na drodze to z pełnym ładunkiem po górach w granicach 36-40.
Ale nie o spalanie w tym aucie chodzi, komfort jazdy nieporównywalny z żadnym innym.
Kto jeździł V-ką wie o co chodzi. Uważać trzeba bardzo pustym na śliskiej drodze.
Silnik jak do tej pory nie miał żadnej usterki poza alternatorem (przejechałem 400 tyś.). Przy gwałtownym przyspieszaniu lubi puścić dymka ale podobno trzeba czujnik doładowania zmienić.
W zimie pali od strzała, a nie ma żadnych świeć żarowych. Na duże mrozy ma grzałke na filtrze paliwa.
Z czystym sumieniem mogę polecić ten samochód, ci którzy narzekaja na 530 albo maja totalne padliny, albo nie dbają o podzespoły. Tak jak mówiłem po 400 000 silnik nie zaliczył żadnej awari, siadło za to 2 razy opticruise (przełącznik potwierdzeń, i przerwany kabel) i raz był problem z abs, również wine poniósł przerwany kabel w słoniku.


Post Wysłano: 25 kwie 2010, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 19:59
Posty: 42
GG: 6562569
Samochód: SCANIA 144G
Lokalizacja: Nisko

Dzieki kolego ona będziesz jeździć z dłużycą wiec może troszke więcej palić,bo dźwig musi coś napędzać.
co to jest ten czujnik doładowania i gdzie on jest??
Ta grzałka paliwa jest od stacyjki załączana czy jakoś osobno się ją załącza??
Aa i jakbyś mi mógł wytłumaczyć co to jest ten opticruise??
ja ją mam dopiero od piątku więc dlatego tyle pytań,wcześniej jeździłem IVECO więc nie mam pojęcia co tu jest co i jak


Post Wysłano: 25 kwie 2010, 23:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Aa i jakbyś mi mógł wytłumaczyć co to jest ten opticruise??
Półautomat Scanii nosi nazwę Opticruise :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 01 maja 2010, 0:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2009, 19:39
Posty: 42
GG: 0

grzałki nie ma wogole, a czujnik jest na kolektorze kwadratowy z napisem bosch.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: