Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 maja 2009, 19:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2009, 20:06
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Scania P94

Witam. Niedawno dostałem w pracy Scanię P94 z 1997 roku. Ogólnie auto nie zniszczone mały przebieg i stało prawie nie używane około 3 lat. Sporadycznie ktoś nim przejechał na krótkich dystansach (i tu chyba największy problem). Problem jest z hamulcami to znaczy nie odbijają tak szybko jak powinny i czasami jak ruszam to słychać jak odpuszczają (szarpnięcie) z przodu. Zaznaczę, że okładziny i rozpieraki założyli wszędzie nowe. Dodatkowo mam problem z pneumatyką zawieszenia. Auto ma 3 osie. Tylne na pneumatyce, ostatnia podnoszona. I z nią są problemy. Na pusto nie zawsze da się podnieść. Po przełączeniu klawisz środkowa oś podnosi auto i ostatnia wędruje bardzo powoli do góry. Stanie w połowie drogi i opada. Czasami uda się podnieść jak powinno być, ale przy jeździe na większych wybojach (progach zwalniających) czy mocniejszym bujnięciu na boki potrafi opaść. Tylna oś większą ilość razy poprawnie się podniesie jak pilotem uniosę zadek do góry, następnie podniosę oś a potem wypoziomuję zielonym guzikiem z pilota. Błędy ELC obecne to 35. Wcześniej były jeszcze 57 i chyba 55. Te 2 ostatnie zginęły po powrocie od mechanika który coś tam czyścił i pozamieniał miejscami. Po odpaleniu czasami słychać strzelanie zaworów wyrównujących. Z racji, że mieszkam w Irlandii mam utrudniony dostęp do ludzi z prawdziwą wiedzą. Serwis Scania niestety odpada bo szef to sknera (chyba zresztą jak każdy) a tutejsi mechanicy (Ździchu z domowego garażu) twierdzą , że wszystko działa dobrze.
Liczę mocno na każdą pomoc chociażby jakieś wskazówki. Nie ukrywam, że miło by było dostać definicję kodów albo namiary gdzie je znaleźć (szukałem dużo w necie znalazłem tylko 4 opisy błędów)
Pozdrawiam gorąco.
Paweł


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: